Tulokset Täydellinen - Virallinen 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup 6.5.2012    Tulostuspäivämäärä  06 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura ry         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Häkkinen Henrik  1998  Simmis Hyvinkää    1:16.92  2:44.24  4:26.65    5:43.13   
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kuitunen Lauri  1998  Simmis Hyvinkää            44.51   
Kuittinen Ossi  2000  Simmis Hyvinkää            47.17   
Eloranta Antero  1999  Hyvinkään Uimaseura            48.27   
Turbin Ivan  2001  Hyvinkään Uimaseura            51.77   
Hyytiäinen Joona  2000  Simmis Hyvinkää            1:04.76   
Tuomi Lauri  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:09.45   
Peltonen Nico  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 10.4 Pohjassa seisominen               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kuitunen Kaisa  1994  Simmis Hyvinkää            37.91   
Andelin Roosa  1998  Hyvinkään Uimaseura            40.63   
Kauppinen Veera  1998  Hyvinkään Uimaseura            41.04   
Ilmonen Juulia  1996  Hyvinkään Uimaseura            42.02   
Koponen Noora  1996  Simmis Hyvinkää            43.13   
Tamski Inka-Riina  1999  Hyvinkään Uimaseura            45.35   
Yritys Saana  2003  Simmis Hyvinkää            54.72   
Yritys Maria  2002  Simmis Hyvinkää            59.41   
Yritys Taiga  2003  Simmis Hyvinkää            1:01.63   
10  Helén Iida  2003  Simmis Hyvinkää            1:03.28   
11  Kontiainen Aino  2002  Hyvinkään Uimaseura            1:04.91   
12  Kangastupa Frida  2003  Simmis Hyvinkää            1:05.81   
13  Karoliina Laakso  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:06.12   
14  Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:11.73   
Ollikainen Eveliina  1998  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kuittinen Ossi  2000  Simmis Hyvinkää            15.03   
Laine Joonas  1999  Hyvinkään Uimaseura            16.40   
Turbin Ivan  2001  Hyvinkään Uimaseura            17.27   
Hyytiäinen Joona  2000  Simmis Hyvinkää            19.34   
Tuomi Otso  2004  Hyvinkään Uimaseura            23.79   
Peltonen Nico  2005  Hyvinkään Uimaseura            26.88   
                     
 
Laji 6, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kangastupa Erika  1999  Simmis Hyvinkää            16.33   
Kuitunen Sanni  2000  Simmis Hyvinkää            16.48   
Taponen Aino  1998  Simmis Hyvinkää            17.89   
Yritys Taiga  2003  Simmis Hyvinkää            18.12   
Yritys Saana  2003  Simmis Hyvinkää            18.68   
Yritys Maria  2002  Simmis Hyvinkää            19.85   
Husu Lotta  2010  Hyvinkään Uimaseura            20.31   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            21.21   
Kontiainen Aino  2002  Hyvinkään Uimaseura            21.86   
10  Kangastupa Frida  2003  Simmis Hyvinkää            21.90   
11  Salminen Jonna  2001  Simmis Hyvinkää            23.24   
12  Halonen Matilda  1999  Simmis Hyvinkää            23.45   
13  Karoliina Laakso  2001  Hyvinkään Uimaseura            24.24   
14  Helén Iida  2003  Simmis Hyvinkää            24.49   
15  Salminen Maija  2002  Hyvinkään Uimaseura            24.73   
16  Luukkonen Johanna  2001  Hyvinkään Uimaseura            25.73   
Laakso Roosa  1999  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vänttinen Arttu  1996  Simmis Hyvinkää    32.46        1:08.36   
Kuittinen Otto  1995  Simmis Hyvinkää    33.71        1:09.84   
Hyytiäinen Mitja  1996  Simmis Hyvinkää            1:10.51   
Silvola Markus  1996  Simmis Hyvinkää    39.02        1:19.67   
Turbin Ivan  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 5.2 Ei päätykosketusta               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Åvist Claudia  1997  Simmis Hyvinkää    35.43        1:12.24   
Parviainen Meri  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:14.09   
Kuitunen Kaisa  1994  Simmis Hyvinkää    35.84        1:15.30   
Kettunen Ella  1998  Hyvinkään Uimaseura    36.98        1:17.65   
Andelin Roosa  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:23.56   
Koponen Noora  1996  Simmis Hyvinkää    41.51        1:24.56   
Kuitunen Sanni  2000  Simmis Hyvinkää            1:39.10   
Kangastupa Erika  1999  Simmis Hyvinkää    47.46        1:39.20   
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kuittinen Otto  1995  Simmis Hyvinkää            28.64   
Hyytiäinen Mitja  1996  Simmis Hyvinkää            29.03   
Vänttinen Arttu  1996  Simmis Hyvinkää            29.44   
Kuitunen Lauri  1998  Simmis Hyvinkää            42.61   
Tuomi Santeri  2001  Hyvinkään Uimaseura            52.40   
Tuomi Lauri  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:00.70   
                     
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kuitunen Kaisa  1994  Simmis Hyvinkää            32.03   
Åvist Claudia  1997  Simmis Hyvinkää            35.22   
Koponen Noora  1996  Simmis Hyvinkää            37.21   
Ollikainen Eveliina  1998  Hyvinkään Uimaseura            38.99   
Hyvönen Johanna  1999  Hyvinkään Uimaseura            39.75   
Ilmonen Juulia  1996  Hyvinkään Uimaseura            42.89   
                     
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kuittinen Otto  1995  Simmis Hyvinkää    1:05.45  2:15.68      4:33.25   
Hyytiäinen Mitja  1996  Simmis Hyvinkää    1:07.74  2:25.22  3:41.65    4:51.33   
Vänttinen Arttu  1996  Simmis Hyvinkää    1:08.64  2:24.39  3:40.58    4:53.27   
Silvola Markus  1996  Simmis Hyvinkää    1:09.76  2:26.71      4:56.64   
Häkkinen Henrik  1998  Simmis Hyvinkää    1:12.57  2:30.19      5:06.11   
Kuitunen Lauri  1998  Simmis Hyvinkää    1:16.37  2:41.37  4:07.46    5:32.46   
Silvola Elias  1998  Simmis Hyvinkää    1:16.55  2:51.45  4:31.37    6:08.85   
                     
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Parviainen Meri  1998  Hyvinkään Uimaseura    1:11.44  2:30.52  3:49.09    5:04.92   
Åvist Claudia  1997  Simmis Hyvinkää    1:13.85  2:34.48  3:52.00    5:08.01   
Andelin Roosa  1998  Hyvinkään Uimaseura    1:14.67  2:37.93  4:02.66    5:23.45   
Kettunen Ella  1998  Hyvinkään Uimaseura    1:16.59  2:43.63      5:35.57   
Kangastupa Erika  1999  Simmis Hyvinkää    1:25.36  3:00.33  4:38.19    6:12.40   
Kuitunen Sanni  2000  Simmis Hyvinkää    1:27.25  3:04.59  4:44.91    6:24.24   
Taponen Aino  1998  Simmis Hyvinkää    1:37.15  3:25.67      6:56.94   
                     
 
Laji 13, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Silvola Markus  1996  Simmis Hyvinkää    44.39        1:34.36   
Silvola Elias  1998  Simmis Hyvinkää    47.17        1:40.40   
Kuitunen Lauri  1998  Simmis Hyvinkää            1:40.42   
Eloranta Antero  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:48.92   
Tuomi Santeri  2001  Hyvinkään Uimaseura    55.55        1:56.32   
                     
 
Laji 14, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ollikainen Eveliina  1998  Hyvinkään Uimaseura    42.43        1:29.57   
Kauppinen Veera  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:30.91   
Ilmonen Juulia  1996  Hyvinkään Uimaseura    44.17        1:35.06   
Kettunen Ella  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:36.91   
Tamski Inka-Riina  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:40.24   
Taponen Aino  1998  Simmis Hyvinkää    54.88        1:56.32   
Kuitunen Sanni  2000  Simmis Hyvinkää            1:58.53   
Hyvönen Johanna  1999  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden käännös               
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Hyvinkään Uimaseura