Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup 10.11.2012    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  23:05   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:13.09   
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura            1:15.05   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:15.15   
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:17.11   
Veera Kauppinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:17.86   
Krista Nivalainen  1995  Hyvinkään Uimaseura            1:21.90   
Ida Hyytiäinen  1998  Nurmijärven Kunto            1:22.80   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:29.32   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:31.31   
10  Meri Karttunen  2002  Nurmijärven Kunto            1:49.97   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jami Heinilä  2000  Pihlava Työväen Urheilijat            1:15.03   
Nikita Nikitin  1994  Hyvinkään Uimaseura            1:17.90   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            1:18.44   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:21.24   
Ossi Kuittinen  2000  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            1:23.95   
Joonas Laine  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:35.04   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:35.94   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vera Haarakangas  1998  Nurmijärven Kunto            14.18   
Katariina Flinkman  1995  Nurmijärven Kunto            14.70   
Mona Koistinen  1999  Nurmijärven Kunto            15.72   
Neea Heinonen  1994  Nurmijärven Kunto            15.93   
Lotta Husu  2001  Hyvinkään Uimaseura            17.68   
Sanni Kaarila  2002  Nurmijärven Kunto            17.82   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            18.67   
Merili Kallas  2001  Nurmijärven Kunto            19.22   
Maria Yritys  2002  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            19.30   
10  Cinja Åvist  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            19.60   
11  Veera Kurki  2001  Hyvinkään Uimaseura            20.47   
12  Iida Helen  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            20.68   
13  Klea Rekula  2003  Nurmijärven Kunto            21.29   
14  Veera Anttila  2003  Nurmijärven Kunto            21.53   
15  Johanna Luukkonen  2001  Hyvinkään Uimaseura            21.91   
16  Jemina Välilä  2002  Nurmijärven Kunto            22.40   
17  Aino Koskelo  2005  Nurmijärven Kunto            23.59   
18  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            23.61   
19  Oona Mäenpää  2003  Nurmijärven Kunto            24.40   
20  Erja Tiljander  2001  Hyvinkään Uimaseura            26.07   
21  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            29.23   
22  Sini Kaivola  2005  Nurmijärven Kunto            31.44   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikita Nikitin  1994  Hyvinkään Uimaseura            13.21   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            13.54   
Ossi Kuittinen  2000  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            14.51   
Joonas Laine  1999  Hyvinkään Uimaseura            15.73   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura            16.60   
Tuomas Hakkala  2001  Nurmijärven Kunto            19.34   
Riku Mattila  2001  Hyvinkään Uimaseura            19.66   
Oskari Niemi  2000  Hyvinkään Uimaseura            20.10   
Teemu Seisko  1999  Hyvinkään Uimaseura            20.41   
10  Joni Tähti  2001  Nurmijärven Kunto            20.65   
11  Matias Jokilahti  2000  Nurmijärven Kunto            22.22   
12  Tuomas Jokilahti  2001  Nurmijärven Kunto            22.66   
13  Veeti Paasikivi  2002  Hyvinkään Uimaseura            22.68   
14  Niko Paananen  2000  Hyvinkään Uimaseura            22.72   
15  Klaus Rekula  2003  Nurmijärven Kunto            23.15   
16  Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            23.40   
17  Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            23.79   
18  Markus Koivisto  2003  Nurmijärven Kunto            26.81   
19  Joel Hyytiäinen  2002  Nurmijärven Kunto            32.25   
Joona Bremer  2003  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            38.97   
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            41.72   
Emma Jokilammi  2002  Nurmijärven Kunto            51.67   
Saana Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            53.79   
Merili Kallas  2001  Nurmijärven Kunto            54.07   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            56.27   
Jenna Ranta  1998  Nurmijärven Kunto            56.56   
Jenina Ranta  2003  Nurmijärven Kunto            57.59   
Cinja Åvist  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            58.15   
10  Taiga Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            58.36   
11  Karoliina Laakso  2001  Hyvinkään Uimaseura            59.27   
12  Aino Kontiainen  2002  Hyvinkään Uimaseura            1:02.22   
13  Iida Helen  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            1:05.86   
14  Maija Salminen  2002  Hyvinkään Uimaseura            1:07.85   
15  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            1:12.97   
Frida Kangastupa  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DSQ   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikita Nikitin  1994  Hyvinkään Uimaseura            38.09   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura            40.75   
Joonas Laine  1999  Hyvinkään Uimaseura            52.93   
Oskari Niemi  2000  Hyvinkään Uimaseura            53.45   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura            53.50   
Lauri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:06.18   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura    1:06.25  2:19.44      4:47.13   
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    1:07.03  2:21.53      4:50.66   
Vera Haarakangas  1998  Nurmijärven Kunto    1:19.16  2:45.57      5:31.85   
Ida Hyytiäinen  1998  Nurmijärven Kunto    1:23.21  2:51.31      5:44.87   
Mona Koistinen  1999  Nurmijärven Kunto    1:19.47  2:47.59      5:49.87   
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jami Heinilä  2000  Pihlava Työväen Urheilijat    1:10.30  2:26.89      5:00.36   
Jesse Viljanen  1996  Nurmijärven Kunto    1:08.31  2:27.19      5:09.13   
Juuso Huppunen  1997  Nurmijärven Kunto    1:13.50  2:36.38      5:22.65   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura    1:19.76  2:47.73      5:41.06   
Joona Hyytiäinen  2000  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            7:03.10   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            34.78   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            35.89   
Katariina Flinkman  1995  Nurmijärven Kunto            38.56   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            42.09   
Meri Karttunen  2002  Nurmijärven Kunto            48.50   
Jenna Ranta  1998  Nurmijärven Kunto            50.11   
Sanni Kaarila  2002  Nurmijärven Kunto            50.51   
Emma Jokilammi  2002  Nurmijärven Kunto            50.52   
Karoliina Laakso  2001  Hyvinkään Uimaseura            52.20   
10  Jenina Ranta  2003  Nurmijärven Kunto            52.80   
11  Aino Kontiainen  2002  Hyvinkään Uimaseura            55.08   
12  Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            55.69   
13  Maija Salminen  2002  Hyvinkään Uimaseura            59.54   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            34.88   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura            36.87   
Nikita Nikitin  1994  Hyvinkään Uimaseura            40.02   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura            47.85   
Lauri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            56.19   
                     
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            33.27   
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura            33.52   
Veera Kauppinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            34.00   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            34.30   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            36.17   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            39.91   
Taiga Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            46.80   
Saana Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            49.41   
Frida Kangastupa  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DSQ   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            34.41   
Jesse Viljanen  1996  Nurmijärven Kunto            35.83   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura            38.02   
Nikita Nikitin  1994  Hyvinkään Uimaseura            40.51   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:24.40   
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura            1:24.40   
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:26.79   
Krista Nivalainen  1995  Hyvinkään Uimaseura            1:28.59   
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            1:35.88   
Maria Yritys  2002  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DSQ   
                     
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nikita Nikitin  1994  Hyvinkään Uimaseura            1:33.64   
Juuso Huppunen  1997  Nurmijärven Kunto            1:35.22   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura            1:36.36   
Ossi Kuittinen  2000  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            1:37.07   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura            1:57.37   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  23:05