Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Seura Cup 5.5.2013    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  SiHy ja HyUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Hyytiäinen  1996    427          26.95   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Jaan Tollander  1994    424          27.01   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Niklas Valkonen  1997    342          29.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Kuitunen  1998    258          31.88   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Santeri Tuomi  2001    179          35.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oskari Niemi  2001    93          44.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005    60          51.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Antero Eloranta  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claudia Åvist  1997    470          29.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Veera Kauppinen  1998    465          30.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ruusa Jumppanen  1995    459          30.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erika Kangastupa  1999    378          32.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Sofia Väljä  1999    342          33.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Sanni Kuitunen  2000    310          34.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Helena Laakso  1995    278          35.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joanna Eloranta  2001    153          43.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002    137          45.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Johanna Luukkonen  2001    121          46.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Tiia Kuisma  2003    109          48.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Susanna Kuisma  2003    83          53.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anni Karoliina Laakso  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maija Salminen  2002              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Roosa Laakso  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Otso Tuomi  2004              21.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Onni Äijälä  2004              23.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oula Pelkonen  2002              24.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Elias Pelkonen  2004              24.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Bremer  2003              24.74   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              25.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesse Lintusalo  2004              25.52   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Onni Tiukkanen  2005              45.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Timo Marttinen  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Husu  2001              17.83   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Deia van Os  2003              23.20   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Vlada Guljaeva  2004              24.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iida-Maria Kouhia  2003              24.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Emmi Silvola  2004              30.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Valkonen  1997    214          1:21.74   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Santeri Tuomi  2001    145          1:32.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lauri Tuomi  2001    97          1:46.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Parviainen  1998    539          1:07.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eveliina Ollikainen  1998    364          1:17.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Claudia Åvist  1997    326          1:20.21   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Inka-Riina Tamski  1999    262          1:26.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jenny Nieminen  2001    167          1:40.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Erika Kangastupa  1999              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Erja Tiljander  2000              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johanna Hyvönen  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sanni Kuitunen  2000              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antero Eloranta  1999    205    1:36.78      3:24.41   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Väljä  1999    343    1:30.85      3:12.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Veera Kauppinen  1998              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kuitunen  1998    201          38.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Antero Eloranta  1999    111          47.04   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oskari Niemi  2001    79          52.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005    34          1:09.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Teemu Seisko  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    359          36.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Helena Laakso  1995    217          42.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sanni Kuitunen  2000    216          42.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Erika Kangastupa  1999    208          43.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Maria Yritys  2002    181          45.39   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Iida Helén  2003    138          49.64   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Joanna Eloranta  2001    110          53.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002    107          54.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    84          58.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Cinja Åvist  2003    82          58.96   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
10  Johanna Luukkonen  2001    82          58.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Susanna Kuisma  2003    75          1:00.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maija Salminen  2002              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 11, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Pelkonen  2004              27.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              28.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 12, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aurora Mavrigi  2004              29.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Hyytiäinen  1996    459          58.23   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Niklas Valkonen  1997    249          1:11.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lauri Tuomi  2001    132          1:28.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Teemu Seisko  1999    129          1:28.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Parviainen  1998    541          1:02.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ruusa Jumppanen  1995    485          1:04.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998    476          1:05.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Veera Kauppinen  1998    445          1:06.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Inka-Riina Tamski  1999    317          1:14.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Erika Kangastupa  1999    315          1:14.92   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sanni Kuitunen  2000    258          1:20.06   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Taiga Yritys  2003    168          1:32.36   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Maria Yritys  2002    167          1:32.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Iida Helén  2003    127          1:41.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Anni Karoliina Laakso  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johanna Hyvönen  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Laakso  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaan Tollander  1994    449          2:23.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Väljä  1999    357          2:55.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Erika Kangastupa  1999              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sanni Kuitunen  2000              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kuitunen  1998    176          38.90   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Antero Eloranta  1999    95          47.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Tuomi  2001    80          50.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claudia Åvist  1997    459          31.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Meri Parviainen  1998    449          31.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eveliina Ollikainen  1998    413          32.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ruusa Jumppanen  1995    387          33.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Veera Kauppinen  1998    357          34.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erika Kangastupa  1999    236          39.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Helena Laakso  1995    228          39.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sanni Kuitunen  2000    204          41.37   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Taiga Yritys  2003    132          47.85   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
10  Jenny Nieminen  2001    124          48.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Frida Kangastupa  2003    92          53.91   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Cinja Åvist  2003    86          55.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
13  Susanna Kuisma  2003    48          1:06.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Tiia Kuisma  2003    42          1:09.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erja Tiljander  2000              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Hyvönen  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maija Salminen  2002              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 19, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oula Pelkonen  2002              31.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Elias Pelkonen  2004              31.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              32.27   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Bremer  2003              32.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Onni Tiukkanen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Hyytiäinen  1996    271          1:25.92   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Santeri Tuomi  2001    159          1:42.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Teemu Seisko  1999    140          1:47.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oskari Niemi  2001    116          1:53.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eveliina Ollikainen  1998    449          1:21.85   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998    401          1:25.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Meri Parviainen  1998    396          1:25.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Inka-Riina Tamski  1999    309  43.68        1:32.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jenny Nieminen  2001    220  49.45        1:43.74   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Taiga Yritys  2003    153  56.49        1:57.02   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Maria Yritys  2002    144          1:59.44   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Frida Kangastupa  2003    139  56.68        2:00.92   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Aino Kontiainen  2002    129          2:04.04   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Iida Helén  2003    111  1:00.65        2:10.10   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Johanna Luukkonen  2001    106  1:02.50        2:12.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Erika Kangastupa  1999              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Erja Tiljander  2000              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Laakso  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sanni Kuitunen  2000              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Torkkel  1997    301    1:13.77      2:42.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Väljä  1999    240    1:28.35      3:14.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää  Tulostusaika  11:51