Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Seura Cup 26.5.2013    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  SiHy ja HyUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2013         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eveliina Ollikainen  1998    390          2:52.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sini Fröblom  1995    364          2:56.61   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sofia Väljä  1999    335          3:01.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Johanna Hyvönen  1999    287          3:11.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heikki Lyytinen  1998    300          1:17.52   
  Octopus Lohja                   
Niklas Valkonen  1997    298          1:17.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Timi Torkkel  2001    199          1:28.91   
  Swimming Team Riksu                   
Santeri Tuomi  2001    138          1:40.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Tuomi  2001    92          1:55.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jon Byskov  2000              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Koponen  1996    333          42.97   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Erja Tiljander  2000    222          49.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    126          59.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    81          1:08.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anni Karoliina Laakso  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Claudia Åvist  1997              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Johanna Luukkonen  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Roosa Laakso  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Veera Kurki  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kuitunen  1998    227          43.72   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Nico Peltonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yvonne Tollander  1997    416          1:14.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Veera Kauppinen  1998    360          1:18.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    363          2:36.30   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Teemu Torkkel  1997    235  1:23.20        3:00.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Verneri Mattila  1999    233  1:23.60        3:00.97   
  ORCA Helsinki                   
                     
Mitja Hyytiäinen  1996              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Parviainen  1998    511  1:13.92        2:35.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Saara Vesa  1999    397  1:22.44        2:48.76   
  ORCA Helsinki                   
                     
Sofia Väljä  1999    362          2:54.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ella Kettunen  1998    333          2:58.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Yritys  1997    461  1:03.16        2:12.00   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    409  1:04.56        2:17.33   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Heikki Lyytinen  1998    367  1:07.22        2:22.37   
  Octopus Lohja                   
                     
Markus Silvola  1996    297  1:12.40        2:32.72   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Parviainen  1998    494          34.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002    106          57.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    102          57.87   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Veera Kurki  2001    90          1:00.25   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    88          1:00.71   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Luukkonen  2001    80          1:02.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anni Karoliina Laakso  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Roosa Laakso  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kuitunen  1998    192          41.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Nico Peltonen  2005    36          1:12.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katarina Korpinen  1993    451  1:26.07        3:02.01   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Veera Kauppinen  1998    392  1:32.57        3:10.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eveliina Ollikainen  1998    390  1:30.96        3:10.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    477          1:06.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Noora Koponen  1996    417          1:09.66   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Inka-Riina Tamski  1999    317          1:16.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Hyvönen  1999    285          1:19.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maria Yritys  2002    210          1:27.49   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Iida Helén  2003    132          1:42.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Veera Kurki  2001    119          1:45.83   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002    111          1:48.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anni Karoliina Laakso  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Luukkonen  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arni Siline  1997    365          1:21.77   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Timi Torkkel  2001    197          1:40.31   
  Swimming Team Riksu                   
Jon Byskov  2000    172          1:45.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Tuomi  2001    153          1:49.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Tuomi  2001    68          2:23.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ruusa Jumppanen  1995    449          32.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Katarina Korpinen  1993    441          32.93   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Saana Yritys  2003    191          43.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Taiga Yritys  2003    118          51.01   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Frida Kangastupa  2003    84          57.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Susanna Kuisma  2003    53          1:06.42   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    50          1:07.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Claudia Åvist  1997              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Erja Tiljander  2000              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Vänttinen  1996    495          28.34   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Mitja Hyytiäinen  1996    436          29.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lauri Kuitunen  1998    177          39.93   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 17, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Yritys  1997    425          2:31.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Henrik Häkkinen  1998    391          2:35.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Pumpanen  1999    428          1:17.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
Saara Vesa  1999    375          1:20.56   
  ORCA Helsinki                   
Ella Kettunen  1998    357          1:21.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eveliina Ollikainen  1998    315          1:25.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Hyvönen  1999    258          1:31.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Inka-Riina Tamski  1999    257          1:31.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anni Manninen  2001    196          1:40.01   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Torkkel  1997    324          1:12.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Verneri Mattila  1999    289          1:15.29   
  ORCA Helsinki                   
Niklas Valkonen  1997    269          1:17.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 20, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yvonne Tollander  1997              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Valkonen  1997    220          3:05.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ruusa Jumppanen  1995    539  1:07.08        2:18.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arni Siline  1997    376  1:23.52        2:55.94   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Hyytiäinen  1996    426          1:02.33   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Markus Silvola  1996    255          1:13.91   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Jon Byskov  2000    177          1:23.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Hyytiäinen  2000    133          1:31.88   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lauri Tuomi  2001    128          1:33.08   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Niklas Valkonen  1997              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Tuomi  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sini Fröblom  1995    444          1:24.44   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Roosa Andelin  1998    402          1:27.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jonna Eloranta  1999    385          1:28.53   
  Swimming Team Riksu                   
Veera Kauppinen  1998    382          1:28.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eveliina Ollikainen  1998    355          1:30.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Inka-Riina Tamski  1999    259          1:41.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erja Tiljander  2000    192          1:51.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Luukkonen  2001    104          2:16.87   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Claudia Åvist  1997              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Roosa Laakso  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 28, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Yvonne Tollander  1997    570  1:11.34  2:26.33    4:56.24  18:56.20   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää              10:03.16     
                     
                     
                     
 
Laji 29, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Arttu Vänttinen  1996    434  1:10.97  2:27.69    4:57.00  9:57.10   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Henrik Häkkinen  1998    433  1:10.59  2:25.23    4:57.67  9:57.27   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 30, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Meri Parviainen  1998    543  1:09.30  2:25.83    5:00.01  10:05.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Noora Koponen  1996    384  1:18.21  2:45.73    5:40.47  11:19.21   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Saara Vesa  1999    382  1:18.52  2:43.30    5:36.91  11:20.71   
  ORCA Helsinki                   
                     
Iida Julin  2000    315  1:21.29  2:54.43    5:59.80  12:05.46   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää  Tulostusaika  17:32