Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup 1/2014    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  22:21   
  Järjestäjä  HyUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura    33.79        1:10.73   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    35.13        1:13.87   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    35.06        1:15.18   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura    35.88        1:17.30   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura    39.98        1:22.69   
Joanna Eloranta  2001  Hyvinkään Uimaseura    47.56        1:41.56   
Johanna Luukkonen  2001  Hyvinkään Uimaseura    51.64        1:43.44   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    54.14        1:48.49   
Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    51.34        1:49.08   
10  Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura    51.62        1:50.13   
Anna-Maria Kolomainen  1997  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    30.98        1:07.35   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura    40.26        1:20.57   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    40.15        1:22.05   
Teemu Salminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    42.68        1:29.86   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    45.43        1:37.46   
                     
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            29.83   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            36.22   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            38.22   
Erja Tiljander  2000  Hyvinkään Uimaseura            44.32   
Frida Kangastupa  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            46.56   
Cinja Åvist  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            53.39   
Noora Uro  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            55.80   
                     
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            29.20   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            59.23   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:00.99   
                     
 
Laji 5, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            15.16   
Iida Helén  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            17.67   
Deia van Os  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            19.20   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            19.35   
Aurora Mavriqi  2004  Hyvinkään Uimaseura            20.10   
Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura            20.84   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            21.72   
Ida-Maria Kouhia  2003  Hyvinkään Uimaseura            21.76   
Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            22.60   
Jade Silpo  2004  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 6, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            16.81   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            18.62   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            18.78   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            19.41   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            20.56   
Jesse Lintusalo  2004  Hyvinkään Uimaseura            21.71   
Joona Hyytiäinen  2000  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DNS   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    36.63        1:16.33   
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura    36.74        1:18.22   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura    37.78        1:18.39   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    41.05        1:23.76   
Maria Yritys  2002  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    45.29        1:33.76   
Erja Tiljander  2000  Hyvinkään Uimaseura    47.05        1:38.57   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    32.19        1:07.25   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura    33.66        1:09.55   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura    40.33        1:23.06   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    42.82        1:29.34   
Teemu Salminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    43.76        1:29.79   
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            36.88   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            37.52   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            37.64   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura            43.02   
Erja Tiljander  2000  Hyvinkään Uimaseura            51.99   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            55.30   
Aurora Mavriqi  2004  Hyvinkään Uimaseura            59.74   
                     
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            35.88   
Oliver Juursoo  2001  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            42.58   
Antero Eloranta  1999  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            42.75   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Riku Mattila  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    32.92        1:10.14   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura    38.81        1:22.81   
                     
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    31.44        1:06.20   
                     
 
Laji 13, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            16.64   
Iida Helén  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            22.62   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            23.41   
Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura            27.51   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            31.90   
Ida-Maria Kouhia  2003  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 14, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Oliver Juursoo  2001  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            19.40   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            20.09   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            25.90   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            26.07   
Jesse Lintusalo  2004  Hyvinkään Uimaseura            28.21   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            NT   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            28.18   
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura            29.11   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            30.43   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            30.46   
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            32.37   
Helena Laakso  1995  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            34.60   
Joanna Eloranta  2001  Hyvinkään Uimaseura            39.15   
Johanna Luukkonen  2001  Hyvinkään Uimaseura            39.17   
Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            41.26   
10  Aurora Mavriqi  2004  Hyvinkään Uimaseura            49.27   
11  Ida-Maria Kouhia  2003  Hyvinkään Uimaseura            50.98   
12  Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            52.45   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            28.62   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura            31.69   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            33.13   
Riku Mattila  2001  Hyvinkään Uimaseura            35.97   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            38.69   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            47.98   
                     
 
Laji 17, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    40.09  1:25.30  2:15.92    2:56.02   
Taiga Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    2:32.22  3:14.05      3:14.05   
Lotta Husu  2001  Hyvinkään Uimaseura    2:34.22  3:18.56      3:18.56   
Maija Salminen  2002  Hyvinkään Uimaseura    2:40.58  3:28.88      3:28.88   
Aino Kontiainen  2002  Hyvinkään Uimaseura    2:44.02  3:29.05      3:29.05   
Erja Tiljander  2000  Hyvinkään Uimaseura    2:43.05  3:33.05      3:33.05   
Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    2:53.29  3:43.62      3:43.62   
Karoliina Laakso  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
Roosa Laakso  1999  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lauri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    47.17  1:38.59  2:36.34    3:21.30   
Oskari Niemi  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
                     
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            36.97   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            38.95   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura            39.35   
Joanna Eloranta  2001  Hyvinkään Uimaseura            48.69   
Johanna Luukkonen  2001  Hyvinkään Uimaseura            50.56   
Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            51.98   
Aurora Mavriqi  2004  Hyvinkään Uimaseura            58.51   
                     
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            31.43   
Jyri Mattila  1999  Hyvinkään Uimaseura            32.72   
Teemu Salminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            40.95   
Jesse Lintusalo  2004  Hyvinkään Uimaseura            50.49   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:00.77   
                     
 
Laji 21, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Yritys  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            18.40   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            22.94   
Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura            23.26   
Aurora Mavriqi  2004  Hyvinkään Uimaseura            24.47   
Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            25.00   
Ida-Maria Kouhia  2003  Hyvinkään Uimaseura            26.63   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            26.71   
Jade Silpo  2004  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 22, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jesse Lintusalo  2004  Hyvinkään Uimaseura            22.84   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            24.71   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            25.30   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            26.60   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura    30.12        1:02.01   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    31.09        1:05.50   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    31.80        1:07.33   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura    33.71        1:11.34   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura    35.34        1:12.81   
Helena Laakso  1995  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    35.34        1:13.84   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    35.46        1:14.05   
Inka-Riina Tamski  1999  Hyvinkään Uimaseura    36.10        1:14.84   
Maria Yritys  2002  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    38.56        1:21.58   
10  Frida Kangastupa  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    38.62        1:22.26   
11  Iida Helén  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    42.86        1:33.41   
12  Cinja Åvist  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    44.43        1:33.57   
13  Noora Uro  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    1:42.50        1:42.50   
14  Deia van Os  2003  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    1:44.36        1:44.36   
                     
 
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    28.94        1:01.01   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura    32.93        1:09.30   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    47.16        1:39.14   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura    50.25        1:45.80   
Mitja Hyytiäinen  1996  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DNS   
Riku Mattila  2001  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  22:21