Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup Joulukuu 2014    Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  22:24   
  Järjestäjä  HyUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 joulukuu 2014         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tomi Salmi  1985              13.47   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Jarkko Mikkola  1975              14.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Joonas Maaranen  2004              17.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Akseli Maaranen  2004              18.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Teo Raateoja  2003              18.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Leevi Karialho  2004              19.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eemi Niininen  2004              24.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ahti Halttunen  2006              28.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kasperi Miettinen  2006              29.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Eero Tarkiainen  2006              42.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Onni Tiukkanen  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maija von Herzen  2005              19.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Anni Määttä  2003              19.61   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Sanni Poutiainen  2002              19.92   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Elsa Määttä  2005              22.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Inka Poikolainen  2005              23.13   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Sonja Tarkiainen  2004              23.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ella Manninen  2005              24.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iida Niskanen  2005              25.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hertta Äijälä  2006              25.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Milana Fedotova  2005              27.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Pinja Sihvonen  2006              29.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Aino Falenius  2004              29.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Emma Suomi  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hanna Ponnikas  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Loukas  1985              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Sanni Vanhapiha  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    452  1:42.38        1:06.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Niklas Valkonen  1997    335  31.51        1:13.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lauri Kuitunen  1998    288  1:49.21        1:16.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oliver Juursoo  2001    245  39.79        1:21.10   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Teemu Salminen  2001    238  1:23.93        1:21.87   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    221  40.76        1:23.90   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Ivan Turbin  2001    221  39.12        1:23.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joona Hyytiäinen  2000    184  1:21.10        1:29.21   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Onni Äijälä  2004    164  1:23.90        1:32.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Nico Peltonen  2005    121  48.19        1:42.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Otso Tuomi  2004    100  51.77        1:49.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    510  34.36        1:12.23   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eveliina Ollikainen  1998    459  33.95        1:14.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sofia Väljä  1999    425  35.85        1:16.74   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jenny Nieminen  2001    407  37.38        1:17.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johanna Hyvönen  1999    364  36.84        1:20.83   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aino Kontiainen  2002    333  40.26        1:23.23   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lumi Luoma  2005    186  1:06.47        1:40.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tiia Kuisma  2003    182  1:17.09        1:41.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006    129  55.32        1:54.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Jonna Marjatta Laitinen  2005    121  1:13.02        1:56.47   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    352          35.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Kuitunen  1998    298          37.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Niklas Valkonen  1997    281          38.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oskari Niemi  2001    243          40.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Antero Eloranta  1999    207          42.68   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Harri Koski  1957    205          42.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Alexander Nyman  2004    132          49.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Otso Tuomi  2004    73          1:00.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Timo Marttinen  2001    60          1:04.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    430          38.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eveliina Ollikainen  1998    424          38.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sofia Väljä  1999    366          40.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jenny Nieminen  2001    341          41.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002    306          42.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Saana Yritys  2003    221          47.62   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lotta Husu  2001    204          48.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    201          49.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Frida Kangastupa  2003    198          49.40   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
10  Johanna Luukkonen  2001    195          49.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Taiga Yritys  2003    186          50.45   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Noora Uro  2003              52.08   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
13  Maria Yritys  2002    168          52.18   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
14  Cinja Åvist  2003    161          52.87   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
15  Joanna Eloranta  2001    146          54.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Janica Nieminen  2005    101          1:01.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 7, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Maaranen  2004              21.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Akseli Maaranen  2004              22.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jarkko Mikkola  1975              23.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Eemi Niininen  2004              28.71   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kasperi Miettinen  2006              35.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Onni Tiukkanen  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 8, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Suomi  2005              21.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Elsa Määttä  2005              23.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Ella Manninen  2005              24.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sanni Vanhapiha  2004              25.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hanna Ponnikas  2004              27.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Milana Fedotova  2005              27.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hertta Äijälä  2006              29.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Pinja Sihvonen  2006              45.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iida Niskanen  2005              50.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Falenius  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Luukkonen  1966              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    365          28.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Niklas Valkonen  1997    333          29.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Kuitunen  1998    262          31.71   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Olli Ylä-Jarkko  1975    249          32.25   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Oskari Niemi  2001    241          32.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ivan Turbin  2001    232          32.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oliver Juursoo  2001    223          33.47   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Jarkko Mikkola  1975              35.81   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Timo Marttinen  2001    167          36.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Otso Tuomi  2004    92          44.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    443          30.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eveliina Ollikainen  1998    431          30.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jenny Nieminen  2001    399          31.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sofia Väljä  1999    378          32.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Johanna Hyvönen  1999    377          32.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    211          39.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    200          39.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Jonna Marjatta Laitinen  2005    110          48.42   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Janica Nieminen  2005    82          53.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 11, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Savander  1999    344  31.94  1:08.69  1:46.14    2:21.75   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 12, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Väljä  1999    387  33.64  1:11.98  1:52.64    2:32.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aino Kontiainen  2002    336  36.04  1:16.74  1:58.33    2:39.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lotta Husu  2001    248  38.17  1:22.00  2:09.74    2:56.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johanna Luukkonen  2001    229  41.23  1:29.31  2:17.31    3:01.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joanna Eloranta  2001    211  42.80  1:31.22  2:20.04    3:06.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006    116  50.83  1:50.76  2:52.82    3:47.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sihy Seka 2              2:37.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
        2:32.53        2:32.53   
        4.75        2:37.28   
                   
        2:37.28        2:37.28   
                     
Sihy Seka 4              3:00.17   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
        2:56.76        2:56.76   
        3.41        3:00.17   
                   
        3:00.17        3:00.17   
                     
Hyus 2              3:01.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
        3:01.49        3:01.49   
                   
                   
        3:01.49        3:01.49   
                     
Sihy Seka              3:06.53   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
        3:06.53        3:06.53   
                   
                   
        3:06.53        3:06.53   
                     
Teräsfisut 1              3:47.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
        3:47.75        3:47.75   
                   
                   
        3:47.75        3:47.75   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  22:24