Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup Syyskuu 2014    Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  HYvinkää    Tulostusaika  21:09   
  Järjestäjä  HyUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 syyskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            28.47   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            33.34   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            36.21   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            39.50   
Lauri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            46.09   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            48.78   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            48.84   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            50.59   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            56.35   
Lauri Kuitunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 2, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            33.81   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            36.22   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            36.22   
Erja Tiljander  2000  Hyvinkään Uimaseura            40.20   
Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura            48.80   
Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            49.57   
Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            51.81   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            55.25   
Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            58.33   
10  Jonna Marjatta Laitinen  2005  Hyvinkään Uimaseura            1:01.96   
Sanni Kuitunen  2000  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 3, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    33.50        1:09.95   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura    36.76        1:16.18   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura    40.41        1:25.42   
Oskari Niemi  2001  Hyvinkään Uimaseura    45.98        1:34.07   
                     
 
Laji 4, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura    36.11        1:14.65   
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    36.08        1:15.47   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    38.36        1:19.30   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    37.87        1:20.17   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    45.87        1:34.23   
                     
 
Laji 5, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            36.08   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura            38.45   
Oskari Niemi  2001  Hyvinkään Uimaseura            43.62   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            44.15   
Lauri Kuitunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 6, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            38.11   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura            39.35   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            39.49   
Aino Kontiainen  2002  Hyvinkään Uimaseura            43.85   
Sanni Kuitunen  2000  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 7, 100m Medley Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    32.71        1:10.14   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    41.95        1:32.72   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura    50.33        1:42.86   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura    50.00        1:45.46   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    53.57        1:52.65   
Lauri Kuitunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Medley Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    36.13        1:14.17   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    36.38        1:17.68   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura    39.24        1:23.62   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    47.12        1:39.27   
Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura    50.12        1:43.09   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura    56.29        1:58.97   
Jonna Marjatta Laitinen  2005  Hyvinkään Uimaseura    59.10        2:01.34   
Sanni Kuitunen  2000  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 9, 200m Freestyle Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    29.35  1:03.19  1:37.35    2:11.33   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura    35.20  1:12.84  1:51.38    2:31.16   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    34.79  1:14.83  1:56.81    2:37.91   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura    37.08  1:17.17  1:59.86    2:39.89   
Lauri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    42.79  1:31.96  2:20.34    3:05.55   
                     
 
Laji 10, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura    32.89  1:09.80  1:48.07    2:25.48   
Erja Tiljander  2000  Hyvinkään Uimaseura    38.53  2:06.81  2:51.32    2:51.32   
Lotta Husu  2001  Hyvinkään Uimaseura    38.10  1:21.83  2:08.80    2:52.42   
Johanna Luukkonen  2001  Hyvinkään Uimaseura    41.16  1:30.98  2:22.58    3:07.76   
Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    44.56  1:35.04  2:26.32    3:15.31   
Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    43.93  1:35.72  2:30.59    3:24.57   
                     
 
Laji 11, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            30.91   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            36.30   
Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            57.12   
Lauri Kuitunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 12, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            34.92   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura            36.69   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            37.18   
Sanni Kuitunen  2000  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 13, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    38.28        1:20.10   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    52.38        1:49.10   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura    53.50        1:54.28   
Lauri Kuitunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
                     
 
Laji 14, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    40.35        1:23.24   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    41.43        1:27.29   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura    41.00        1:27.68   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    43.02        1:29.61   
                     
 
Laji 15, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura            26.84   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            30.14   
Jon Byskov  2000  Hyvinkään Uimaseura            30.56   
Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura            32.18   
Ivan Turbin  2001  Hyvinkään Uimaseura            33.16   
Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            45.26   
                     
 
Laji 16, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura            30.04   
Eveliina Ollikainen  1998  Hyvinkään Uimaseura            31.47   
Sofia Väljä  1999  Hyvinkään Uimaseura            32.77   
Johanna Hyvönen  1999  Hyvinkään Uimaseura            33.40   
Aino Kontiainen  2002  Hyvinkään Uimaseura            34.66   
Lotta Husu  2001  Hyvinkään Uimaseura            35.02   
Johanna Luukkonen  2001  Hyvinkään Uimaseura            36.41   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            40.80   
Lumi Luoma  2005  Hyvinkään Uimaseura            44.48   
10  Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            48.40   
11  Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            49.78   
12  Jonna Marjatta Laitinen  2005  Hyvinkään Uimaseura            50.57   
Sanni Kuitunen  2000  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  21:09