Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup Marraskuu 2014    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  20:26   
  Järjestäjä  HyUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2014         
 
 
Laji 1, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Hyvönen  1999              15.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jenny Nieminen  2001              15.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erja Tiljander  2000              16.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Saana Yritys  2003              16.60   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Taiga Yritys  2003              17.02   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Aino Kontiainen  2002              17.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vlada Guljajeva  2004              18.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lumi Luoma  2005              20.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maria Yritys  2002              20.78   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
10  Tiia Kuisma  2003              21.08   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Susanna Kuisma  2003              21.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Anniina Ahonen  2005              21.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Heli Kuisma  2006              24.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Jonna Marjatta Laitinen  2005              24.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Janica Nieminen  2005              33.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 2, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004              16.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005              19.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              20.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Otso Tuomi  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Väljä  1999    436  36.78        1:16.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jenny Nieminen  2001    412  36.20        1:17.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Saana Yritys  2003    287  41.29        1:27.49   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Taiga Yritys  2003    279  40.94        1:28.31   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Lotta Husu  2001    277  41.06        1:28.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johanna Luukkonen  2001    206  47.89        1:37.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joanna Eloranta  2001    200  47.83        1:38.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Laura Haimakainen  1979    172  50.12        1:43.72   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Riitta Viitala  1962    157  1:46.91        1:46.91   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kuitunen  1998    270  35.78        1:18.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oliver Juursoo  2001    254  38.34        1:20.06   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Santeri Tuomi  2001    247  39.49        1:20.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ivan Turbin  2001    240  39.88        1:21.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Harri Koski  1957    188  42.85        1:28.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Lauri Tuomi  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Kontiainen  2002    282          39.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erja Tiljander  2000    210          43.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maria Yritys  2002    197          44.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Karoliina Laakso  2001    183          45.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Noora Uro  2003    160          47.26   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Anniina Ahonen  2005    123          51.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Heli Kuisma  2006    99          55.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Janica Nieminen  2005    43          1:13.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    370          31.47   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oskari Niemi  2001    165          41.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 7, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Sofia Väljä  1999    441  1:11.63  2:31.88  3:53.00  5:14.65  10:36.44   
  Hyvinkään Uimaseura        6:36.17  7:56.28  9:18.62       
                     
Susanna Kuisma  2003    190  1:35.22  3:21.42  5:09.07  6:57.29  14:02.15   
  Hyvinkään Uimaseura        8:45.33  10:33.54  12:20.96       
                     
Vlada Guljajeva  2004    172  1:38.02  3:28.32  5:18.72  7:09.19  14:29.69   
  Hyvinkään Uimaseura        9:01.07  10:52.58  12:44.13       
                     
Tiia Kuisma  2003    172  1:34.86  3:25.82  5:17.19  7:09.08  14:29.73   
  Hyvinkään Uimaseura        9:00.55  10:52.36  12:43.78       
                     
Lumi Luoma  2005    160  1:39.46  3:31.55  5:27.96  7:24.85  14:51.07   
  Hyvinkään Uimaseura        9:20.34  11:13.39  13:05.61       
                     
Jonna Marjatta Laitinen  2005    132  1:46.76  3:46.76  5:49.53  7:51.27  15:51.10   
  Hyvinkään Uimaseura        9:55.76  11:56.98  13:59.75       
                     
 
Laji 8, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Teemu Salminen  2001    266  1:20.01  2:48.07  4:16.31  5:45.01  11:28.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        7:12.46  8:39.19  10:07.49       
                     
Onni Äijälä  2004    206  1:25.02  2:59.66  4:38.21  6:16.89  12:29.87   
  Hyvinkään Uimaseura        7:52.49  9:28.85  11:04.28       
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    190  1:24.92  2:59.55  4:37.79  6:18.03  12:50.17   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        7:57.84  9:37.92  11:17.21       
                     
Alexander Nyman  2004    155  4:12.40  12:59.34      13:45.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Nico Peltonen  2005    146  1:37.25  4:16.96  6:02.66  7:48.14  14:01.70   
  Hyvinkään Uimaseura        9:33.96  11:22.78  13:13.35       
                     
Otso Tuomi  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenny Nieminen  2001    441  31.81        1:06.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johanna Hyvönen  1999    438  32.29        1:07.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aino Kontiainen  2002    341  34.67        1:12.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Maria Yritys  2002    238  38.55        1:22.22   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Johanna Luukkonen  2001    234  40.22        1:22.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joanna Eloranta  2001    207  41.09        1:26.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anniina Ahonen  2005    130  47.40        1:40.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006    111  48.57        1:46.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Turbin  2001    253  33.69        1:10.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joona Hyytiäinen  2000    184  37.35        1:18.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenny Nieminen  2001    402          31.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lotta Husu  2001    280          35.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erja Tiljander  2000    274          35.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Riitta Viitala  1962    217          38.68   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Karoliina Laakso  2001    206          39.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Noora Uro  2003    188          40.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Laura Haimakainen  1979    188          40.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Janica Nieminen  2005    83          53.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Heli Kuisma  2006              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maija von Hertzen  2005              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    420          27.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Kuitunen  1998    310          29.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Tuomi  2001    233          32.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oskari Niemi  2001    214          33.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Hyytiäinen  2000    155          37.75   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lauri Tuomi  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Hyvönen  1999    345          34.74   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erja Tiljander  2000    224          40.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kontiainen  2002    198          41.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lotta Husu  2001    196          41.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vlada Guljajeva  2004    131          48.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lumi Luoma  2005    122          49.07   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    114          50.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    112          50.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anniina Ahonen  2005    87          54.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Häkkinen  1998    411          29.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Kuitunen  1998    297          32.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oliver Juursoo  2001    195          37.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Ivan Turbin  2001    186          38.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Olli Ylä-Jarkko  1975    181          38.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Onni Äijälä  2004    164          39.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004    92          48.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005    71          52.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Tuomi  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Otso Tuomi  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  20:26