Osallistujaluettelo Laji 1-21 
 
  Kilpailu  Syysuinnit Hyvinkää    Tulostuspäivämäärä  19 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
123  Rius Mpx3 A  RiUS    25 m  2:25.02  2:25.02   
124  Rius Mpx3 B  RiUS    25 m  2:27.38  2:27.38   
125  Rius Mpx3 C  RiUS    25 m  2:40.99  2:40.99   
121  Rius Junnut  RiUS    25 m  2:49.90  2:49.90   
122  Rius Junnut 2  RiUS    25 m  3:13.45  3:13.45   
126  Rius Super J2  RiUS    25 m  3:13.86  3:13.86   
120  Rius Hyper J2  RiUS    25 m  3:24.29  3:24.29   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
11  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  17.62  17.62   
Imppola Eedi  2008  HyUS  08A165  25 m       
12  Kuisma Maija  2008  HyUS  08A183  25 m       
16  Lavikainen Iisa  2006  HyUS  06A679  25 m       
23  Määttä Elsa  2006  HyUS  06A670  25 m       
28  Niklander Kia  2007  HyUS  07A100  25 m       
41  Töyrylä Anni  2007  HyUS  07A378  25 m       
134  Käkelä Helmi  2006  TuUS  06A002  25 m       
157  Katajisto Hertta  2007  NU  07A374  25 m       
10  158  Korhonen Milja  2006  NU  06A588  25 m       
11  162  Roine Benita  2006  NU  06A616  25 m       
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
31  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  16.26  16.26   
Halttunen Ahti  2006  HyUS  06A447  25 m  20.39  20.39   
22  Miettinen Kasperi  2006  HyUS  06A449  25 m  24.55  24.55   
10  Koppelmäki Oiva  2007  HyUS  07A201  25 m       
30  Paananen Iivari  2005  HyUS  05A935  25 m       
36  Tarkiainen Eero  2006  HyUS  06A553  25 m       
39  Tsvetkov Vladimir  2006  HyUS  06A595  25 m       
135  Käkelä Urho  2005  TuUS  05A042  25 m       
147  Korkalainen Miska  2006  VoVi  06A374  25 m       
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
107  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  25 m  1:24.17  1:24.17   
95  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  25 m  1:29.25  1:29.25   
131  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  1:30.76  1:30.76   
93  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  25 m  1:30.80  1:30.80   
151  Soramies Aino  2004  VoVi  04A325  25 m  1:31.27  1:31.27   
67  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  25 m  1:33.68  1:33.68   
98  Siivonen Anna-Maria  2004  RiUS  04A563  25 m  1:34.14  1:34.14   
144  Syvänne Elina  2004  TuUS  04A343  25 m  1:36.28  1:36.28   
75  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  1:38.83  1:38.83   
10  73  Kultaranta Meri  2004  RiUS  04A264  25 m  1:38.90  1:38.90   
11  150  Punkkinen Laura  2005  VoVi  05A247  25 m  1:39.54  1:39.54   
12  88  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  25 m  1:41.67  1:41.67   
13  113  Weckman Vilmiina  2004  RiUS  04A267  25 m  1:42.31  1:42.31   
14  25  Nieminen Janica  2005  HyUS  05A403  25 m  1:42.51  1:42.51   
15  59  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  25 m  1:48.37  1:48.37   
16  83  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  25 m  1:59.08  1:59.08   
17  Imppola Eedi  2008  HyUS  08A165  25 m       
18  18  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m       
19  42  Wallenius Wilma  2005  HyUS  05A795  25 m       
20  106  Tuura Inari  2005  RiUS  05A867  25 m       
21  114  Veide Emma  2005  RiUS  05A082  25 m       
13 - 14 v 
45  Yritys Saana  2003  HyUS  03A035  25 m  1:16.68  1:16.68   
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:18.23  1:18.23   
81  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  1:18.26  1:18.26   
66  Hiltunen Riia  2002  RiUS  02A251  25 m  1:20.75  1:20.75   
167  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  1:27.50  1:27.50   
99  Silvennoinen Enni  2003  RiUS  03A629  25 m  1:27.78  1:27.78   
136  Lehtola Oona  2003  TuUS  03A498  25 m  1:28.46  1:28.46   
57  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  1:32.80  1:32.80   
119  Äikäs Miia  2003  RiUS  03A563  25 m  1:33.51  1:33.51   
10  101  Tertsunen Saana  2003  RiUS  03A567  25 m  1:34.85  1:34.85   
11  77  Malinen Heidi  2003  RiUS  03A352  25 m  1:38.14  1:38.14   
12  50  Hakkarainen Sanni  2003  NumKis  03A931  25 m       
13  65  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  25 m       
14  87  Riikonen Henna  2002  RiUS  02B143  25 m       
15  133  Koskinen Siiri  2002  TuUS  02A806  25 m       
16  149  Nekkula Taru  2003  VoVi  03A346  25 m       
15 v ja vanhemmat 
165  Korpinen Katarina  1993  Plaani  93A413  25 m  1:11.14  1:11.14   
Andelin Roosa  1998  HyUS  98A077  25 m  1:12.18  1:12.18   
103  Tuovinen Noora  1998  RiUS  98A130  25 m  1:13.42  1:13.42   
70  Kitinoja Martta  2001  RiUS  01A621  25 m  1:20.51  1:20.51   
38  Tiljander Erja  2000  HyUS  00B194  25 m  1:28.01  1:28.01   
19  Luukkonen Johanna  2001  HyUS  01B060  25 m  1:32.61  1:32.61   
26  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  25 m       
64  Heiskanen Annika  2001  RiUS  01A375  25 m       
 
Laji 5, 100m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
48  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  1:14.08  1:14.08   
56  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  1:20.73  1:20.73   
53  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m  1:20.78  1:20.78   
51  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  25 m  1:28.97  1:28.97   
Cederqvist Oskari  2004  HyUS  04A822  25 m  1:31.80  1:31.80   
82  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  25 m  1:33.97  1:33.97   
71  Kuivalainen Joonatan  2003  RiUS  03A620  25 m  1:35.01  1:35.01   
89  Rosendahl Manu  2003  RiUS  03A828  25 m  1:36.39  1:36.39   
109  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  25 m  1:36.81  1:36.81   
10  117  Visto Miikka  2004  RiUS  04A569  25 m  1:39.82  1:39.82   
11  116  Virkkala Jesse  2004  RiUS  04A566  25 m  1:43.22  1:43.22   
12  111  Vallius Jan-aleks  2004  RiUS  04A356  25 m  1:49.15  1:49.15   
13  Imppola Aaro  2006  HyUS  06A298  25 m       
14  17  Lipponen Joel  2004  HyUS  04B103  25 m       
15  58  Penttinen Matti  2006  NumKis  06A005  25 m       
16  61  Akkanen Niko  2003  RiUS  03A813  25 m       
17  74  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m       
18  79  Nokikuru Niko  2005  RiUS  05A305  25 m       
14 - 15 v 
92  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  1:16.78  1:16.78   
69  Juursoo Oliver  2001  RiUS  01B213  25 m  1:17.17  1:17.17   
112  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  25 m  1:24.53  1:24.53   
159  Korolainen Arttu  2002  NU  02A985  25 m  1:24.90  1:24.90   
76  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  1:30.73  1:30.73   
60  Utulahti Aaron  2002  NumKis  02A344  25 m  1:32.82  1:32.82   
24  Niemi Oskari  2001  HyUS  01B016  25 m       
40  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m       
139  Niskanen Birger  2002  TuUS  02A527  25 m       
16 v ja vanhemmat 
152  Soramies Olli  1998  VoVi  98A496  25 m  1:01.94  1:01.94   
Häkkinen Henrik  1998  HyUS  98A261  25 m  1:02.75  1:02.75   
14  Kuitunen Lauri  1998  HyUS  98A566  25 m  1:09.52  1:09.52   
100  Särkkä Ville  2000  RiUS  00A611  25 m  1:12.26  1:12.26   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
84  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  29.35  29.35   
132  Karola Roona  2004  TuUS  04A099  25 m  36.38  36.38   
151  Soramies Aino  2004  VoVi  04A325  25 m  37.92  37.92   
15  Laitinen Jonna Marjatta  2005  HyUS  05A128  25 m  38.84  38.84   
25  Nieminen Janica  2005  HyUS  05A403  25 m  38.96  38.96   
137  Mikkonen Veera  2004  TuUS  04A240  25 m  40.26  40.26   
32  Ponnikas Nelli  2004  HyUS  04B112  25 m  40.97  40.97   
42  Wallenius Wilma  2005  HyUS  05A795  25 m  41.25  41.25   
37  Tarkiainen Sonja  2004  HyUS  04B117  25 m  41.79  41.79   
10  35  Silvola Emmi  2004  HyUS  04B147  25 m  42.09  42.09   
11  115  Viitanen Krista  2005  RiUS  05A078  50 m  42.78  42.78   
12  90  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  25 m  42.95  42.95   
13  54  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  25 m  45.91  45.91   
14  102  Tuominen Saaga  2007  RiUS  07A096  25 m  50.25  50.25   
15  94  Savulahti Eerika  2008  RiUS  08A113  25 m  52.78  52.78   
16  78  Nokikuru Aino  2007  RiUS  07A268  25 m  59.92  59.92   
17  155  Anttila Sara  2004  NU  04B175  25 m       
18  164  Väätäinen Aliisa  2004  NU  04B173  25 m       
13 - 14 v 
45  Yritys Saana  2003  HyUS  03A035  25 m  30.34  30.34   
145  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  30.74  30.74   
85  Ravalt Nikita  2002  RiUS  02A653  25 m  31.61  31.61   
Kontiainen Aino  2002  HyUS  02A770  25 m  31.67  31.67   
140  Retva Anna  2003  TuUS  03A511  25 m  31.69  31.69   
46  Yritys Taiga  2003  HyUS  03A036  25 m  32.28  32.28   
65  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  25 m  33.15  33.15   
13  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  33.78  33.78   
44  Yritys Maria  2002  HyUS  02A147  25 m  33.92  33.92   
10  141  Sauranen Saara  2002  TuUS  02B186  25 m  34.76  34.76   
11  149  Nekkula Taru  2003  VoVi  03A346  50 m  35.27  35.27   
12  163  Sevenius Emma  2002  NU  02B046  25 m  40.98  40.98   
15 v ja vanhemmat 
146  Siilin Jonna  1997  JoUS  97A686  25 m  28.63  28.63   
Andelin Roosa  1998  HyUS  98A077  25 m  29.42  29.42   
143  Suihko Maria  2001  TuUS  01B181  25 m  29.96  29.96   
55  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  30.55  30.55   
142  Sinivuori Maari  2001  TuUS  01A354  25 m  30.78  30.78   
153  Saarinen Noora  1996  HäUS  96A150  50 m  30.79  30.79   
63  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  25 m  31.50  31.50   
19  Luukkonen Johanna  2001  HyUS  01B060  25 m  33.65  33.65   
38  Tiljander Erja  2000  HyUS  00B194  25 m  35.12  35.12   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
21  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  29.99  29.99   
96  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  50 m  30.78  30.78   
97  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  31.23  31.23   
104  Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  31.65  31.65   
Cederqvist Oskari  2004  HyUS  04A822  25 m  33.66  33.66   
62  Alanko Aleksi  2003  RiUS  03A301  25 m  35.55  35.55   
61  Akkanen Niko  2003  RiUS  03A813  25 m  35.57  35.57   
89  Rosendahl Manu  2003  RiUS  03A828  25 m  36.40  36.40   
Imppola Aaro  2006  HyUS  06A298  25 m  37.79  37.79   
10  147  Korkalainen Miska  2006  VoVi  06A374  25 m  39.16  39.16   
11  128  Asikainen Eero  2004  TuUS  04A878  25 m  39.17  39.17   
12  Halttunen Ahti  2006  HyUS  06A447  25 m  39.35  39.35   
13  129  Haapaniemi Jasu Caspar  2006  TuUS  06A000  25 m  41.09  41.09   
14  17  Lipponen Joel  2004  HyUS  04B103  25 m  41.10  41.10   
15  39  Tsvetkov Vladimir  2006  HyUS  06A595  25 m  42.46  42.46   
16  22  Miettinen Kasperi  2006  HyUS  06A449  25 m  43.92  43.92   
17  10  Koppelmäki Oiva  2007  HyUS  07A201  25 m  45.10  45.10   
18  118  Visto Tuukka  2007  RiUS  07A318  25 m  46.68  46.68   
19  27  Nieminen Tuomas  2004  HyUS  04B120  25 m  46.76  46.76   
20  68  Johansson Leevi  2006  RiUS  06A254  25 m  47.32  47.32   
21  105  Tuukkanen Elias  2006  RiUS  06A555  25 m  49.32  49.32   
22  33  Rooke Samuel  2004  HyUS  04B159  25 m       
23  49  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m       
24  161  Myllynen Tommi  2004  NU  04A685  25 m       
14 - 15 v 
40  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  28.51  28.51   
24  Niemi Oskari  2001  HyUS  01B016  25 m  29.52  29.52   
112  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  25 m  30.80  30.80   
108  Töhönen Viljami  2002  RiUS  02A280  25 m  33.31  33.31   
80  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  25 m  36.68  36.68   
148  Kääpä Konsta  2001  VoVi  01B367  25 m  38.54  38.54   
160  Lamminen Jesse  2002  NU  02B272  25 m  40.52  40.52   
16 v ja vanhemmat 
166  Yritys Matias  1997  Plaani  97A539  50 m  24.64  24.64   
Häkkinen Henrik  1998  HyUS  98A261  25 m  25.35  25.35   
110  Valkonen Niklas  1997  RiUS  97B255  25 m  26.07  26.07   
14  Kuitunen Lauri  1998  HyUS  98A566  25 m  26.53  26.53   
34  Savander Jani  1999  HyUS  99B230  25 m  27.65  27.65   
 
Laji 8, 25m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
Imppola Eedi  2008  HyUS  08A165  25 m       
11  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m       
12  Kuisma Maija  2008  HyUS  08A183  25 m       
23  Määttä Elsa  2006  HyUS  06A670  25 m       
28  Niklander Kia  2007  HyUS  07A100  25 m       
41  Töyrylä Anni  2007  HyUS  07A378  25 m       
134  Käkelä Helmi  2006  TuUS  06A002  25 m       
158  Korhonen Milja  2006  NU  06A588  25 m       
 
Laji 9, 25m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
10  Koppelmäki Oiva  2007  HyUS  07A201  25 m       
22  Miettinen Kasperi  2006  HyUS  06A449  25 m       
30  Paananen Iivari  2005  HyUS  05A935  25 m       
31  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m       
36  Tarkiainen Eero  2006  HyUS  06A553  25 m       
135  Käkelä Urho  2005  TuUS  05A042  25 m       
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
127  Antila Alina  2004  TuUS  04A829  25 m  2:29.79  2:29.79   
52  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  2:36.53  2:36.53   
138  Niskanen Beata  2004  TuUS  04A091  25 m  2:43.81  2:43.81   
Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m  3:00.72  3:00.72   
150  Punkkinen Laura  2005  VoVi  05A247  25 m  3:13.92  3:13.92   
59  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  25 m  3:32.01  3:32.01   
13 - 14 v 
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  2:23.46  2:23.46   
66  Hiltunen Riia  2002  RiUS  02A251  25 m  2:25.20  2:25.20   
47  Åvist Cinja  2003  HyUS  03A121  25 m  2:31.67  2:31.67   
44  Yritys Maria  2002  HyUS  02A147  25 m  2:39.90  2:39.90   
57  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  50 m  2:47.43  2:47.43   
50  Hakkarainen Sanni  2003  NumKis  03A931  25 m  3:02.22  3:02.22   
149  Nekkula Taru  2003  VoVi  03A346  50 m  3:02.72  3:02.72   
15 v ja vanhemmat 
72  Kulmala Mikaela  2001  RiUS  01A110  25 m  2:17.90  2:17.90   
55  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  2:27.60  2:27.60   
146  Siilin Jonna  1997  JoUS  97A686  25 m  2:27.91  2:27.91   
64  Heiskanen Annika  2001  RiUS  01A375  25 m  2:34.97  2:34.97   
142  Sinivuori Maari  2001  TuUS  01A354  25 m  2:36.31  2:36.31   
165  Korpinen Katarina  1993  Plaani  93A413  50 m  2:38.42  2:38.42   
130  Jantunen Iida  2000  TuUS  00B230  50 m  2:42.94  2:42.94   
154  Pönni Jade  1997  Octopus  97A523  25 m       
 
Laji 11, 200m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
53  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m  2:20.52  2:20.52   
56  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  2:30.88  2:30.88   
51  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  25 m  2:41.48  2:41.48   
29  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  2:46.11  2:46.11   
14 - 15 v 
60  Utulahti Aaron  2002  NumKis  02A344  25 m  2:46.84  2:46.84   
16 v ja vanhemmat 
152  Soramies Olli  1998  VoVi  98A496  25 m  2:00.16  2:00.16   
110  Valkonen Niklas  1997  RiUS  97B255  25 m  2:05.88  2:05.88   
156  Byskov Jon  2000  NU  00B203  25 m  2:14.30  2:14.30   
34  Savander Jani  1999  HyUS  99B230  25 m  2:15.61  2:15.61   
 
Laji 12, 50m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
151  Soramies Aino  2004  VoVi  04A325  25 m  43.68  43.68   
95  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  25 m  44.13  44.13   
131  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  44.84  44.84   
18  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m  45.24  45.24   
93  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  25 m  46.67  46.67   
73  Kultaranta Meri  2004  RiUS  04A264  25 m  47.08  47.08   
98  Siivonen Anna-Maria  2004  RiUS  04A563  25 m  50.20  50.20   
137  Mikkonen Veera  2004  TuUS  04A240  25 m  51.13  51.13   
113  Weckman Vilmiina  2004  RiUS  04A267  50 m  52.18  52.18   
10  32  Ponnikas Nelli  2004  HyUS  04B112  25 m  53.53  53.53   
11  75  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  53.59  53.59   
12  37  Tarkiainen Sonja  2004  HyUS  04B117  25 m  53.75  53.75   
13  88  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  25 m  53.81  53.81   
14  90  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  25 m  55.30  55.30   
15  144  Syvänne Elina  2004  TuUS  04A343  25 m  55.32  55.32   
16  54  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  25 m  55.95  55.95   
17  35  Silvola Emmi  2004  HyUS  04B147  25 m  56.14  56.14   
18  83  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  25 m  1:01.16  1:01.16   
19  115  Viitanen Krista  2005  RiUS  05A078  25 m  1:03.11  1:03.11   
20  102  Tuominen Saaga  2007  RiUS  07A096  25 m  1:11.01  1:11.01   
21  78  Nokikuru Aino  2007  RiUS  07A268  25 m       
22  94  Savulahti Eerika  2008  RiUS  08A113  25 m       
23  158  Korhonen Milja  2006  NU  06A588  25 m       
13 - 14 v 
Kontiainen Aino  2002  HyUS  02A770  50 m  41.45  41.45   
140  Retva Anna  2003  TuUS  03A511  25 m  41.69  41.69   
133  Koskinen Siiri  2002  TuUS  02A806  25 m  44.39  44.39   
136  Lehtola Oona  2003  TuUS  03A498  50 m  44.81  44.81   
141  Sauranen Saara  2002  TuUS  02B186  25 m  47.66  47.66   
163  Sevenius Emma  2002  NU  02B046  25 m  56.29  56.29   
46  Yritys Taiga  2003  HyUS  03A036  25 m       
77  Malinen Heidi  2003  RiUS  03A352  25 m       
15 v ja vanhemmat 
26  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  25 m  35.69  35.69   
Andelin Roosa  1998  HyUS  98A077  25 m  36.02  36.02   
72  Kulmala Mikaela  2001  RiUS  01A110  25 m  38.25  38.25   
70  Kitinoja Martta  2001  RiUS  01A621  25 m  38.35  38.35   
143  Suihko Maria  2001  TuUS  01B181  25 m  44.25  44.25   
38  Tiljander Erja  2000  HyUS  00B194  25 m  45.11  45.11   
153  Saarinen Noora  1996  HäUS  96A150  25 m       
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
104  Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  37.63  37.63   
96  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  25 m  38.12  38.12   
20  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  40.46  40.46   
97  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  47.92  47.92   
22  Miettinen Kasperi  2006  HyUS  06A449  25 m  51.41  51.41   
109  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  25 m  52.66  52.66   
58  Penttinen Matti  2006  NumKis  06A005  25 m  53.96  53.96   
71  Kuivalainen Joonatan  2003  RiUS  03A620  25 m  54.25  54.25   
91  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  25 m  54.59  54.59   
10  128  Asikainen Eero  2004  TuUS  04A878  25 m  54.73  54.73   
11  116  Virkkala Jesse  2004  RiUS  04A566  25 m  55.02  55.02   
12  Halttunen Ahti  2006  HyUS  06A447  25 m  57.72  57.72   
13  111  Vallius Jan-aleks  2004  RiUS  04A356  25 m  57.82  57.82   
14  27  Nieminen Tuomas  2004  HyUS  04B120  25 m  59.12  59.12   
15  Imppola Aaro  2006  HyUS  06A298  25 m       
16  33  Rooke Samuel  2004  HyUS  04B159  25 m       
17  39  Tsvetkov Vladimir  2006  HyUS  06A595  25 m       
18  105  Tuukkanen Elias  2006  RiUS  06A555  25 m       
19  118  Visto Tuukka  2007  RiUS  07A318  25 m       
14 - 15 v 
69  Juursoo Oliver  2001  RiUS  01B213  25 m  35.66  35.66   
24  Niemi Oskari  2001  HyUS  01B016  50 m  36.31  36.31   
40  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  36.83  36.83   
76  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  43.55  43.55   
159  Korolainen Arttu  2002  NU  02A985  25 m  44.84  44.84   
86  Riihelä Kasimir  2002  RiUS  02A316  25 m  46.10  46.10   
80  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  25 m  50.20  50.20   
139  Niskanen Birger  2002  TuUS  02A527  25 m       
148  Kääpä Konsta  2001  VoVi  01B367  25 m       
16 v ja vanhemmat 
14  Kuitunen Lauri  1998  HyUS  98A566  25 m  34.08  34.08   
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
84  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  2:59.53  2:59.53   
107  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  25 m       
13 - 14 v 
85  Ravalt Nikita  2002  RiUS  02A653  25 m  3:24.80  3:24.80   
65  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  25 m  3:29.11  3:29.11   
13  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m       
81  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m       
15 v ja vanhemmat 
26  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  25 m  2:40.03  2:40.03   
 
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 - 15 v 
92  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  2:38.77  2:38.77   
112  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  25 m  3:38.62  3:38.62   
76  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m       
16 v ja vanhemmat 
Häkkinen Henrik  1998  HyUS  98A261  25 m  2:16.39  2:16.39   
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
127  Antila Alina  2004  TuUS  04A829  25 m  1:12.55  1:12.55   
52  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:16.07  1:16.07   
84  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  50 m  1:19.78  1:19.78   
132  Karola Roona  2004  TuUS  04A099  25 m  1:23.15  1:23.15   
107  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  25 m  1:23.56  1:23.56   
95  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  25 m  1:24.27  1:24.27   
67  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  25 m  1:29.02  1:29.02   
Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  50 m  1:32.75  1:32.75   
98  Siivonen Anna-Maria  2004  RiUS  04A563  50 m  1:34.64  1:34.64   
10  59  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  25 m  1:34.89  1:34.89   
11  15  Laitinen Jonna Marjatta  2005  HyUS  05A128  25 m  1:37.20  1:37.20   
12  134  Käkelä Helmi  2006  TuUS  06A002  25 m  1:42.96  1:42.96   
13  83  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  25 m  1:44.22  1:44.22   
14  73  Kultaranta Meri  2004  RiUS  04A264  25 m  1:48.40  1:48.40   
15  137  Mikkonen Veera  2004  TuUS  04A240  50 m  1:53.58  1:53.58   
16  115  Viitanen Krista  2005  RiUS  05A078  25 m  2:06.60  2:06.60   
17  90  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  50 m  2:12.71  2:12.71   
18  32  Ponnikas Nelli  2004  HyUS  04B112  25 m       
19  35  Silvola Emmi  2004  HyUS  04B147  25 m       
20  37  Tarkiainen Sonja  2004  HyUS  04B117  25 m       
21  42  Wallenius Wilma  2005  HyUS  05A795  25 m       
22  106  Tuura Inari  2005  RiUS  05A867  25 m       
23  114  Veide Emma  2005  RiUS  05A082  25 m       
13 - 14 v 
145  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  1:13.72  1:13.72   
Kontiainen Aino  2002  HyUS  02A770  25 m  1:20.44  1:20.44   
81  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  50 m  1:25.44  1:25.44   
136  Lehtola Oona  2003  TuUS  03A498  25 m  1:25.90  1:25.90   
99  Silvennoinen Enni  2003  RiUS  03A629  25 m  1:30.98  1:30.98   
50  Hakkarainen Sanni  2003  NumKis  03A931  25 m  1:35.25  1:35.25   
101  Tertsunen Saana  2003  RiUS  03A567  25 m  1:37.71  1:37.71   
77  Malinen Heidi  2003  RiUS  03A352  25 m  1:40.87  1:40.87   
119  Äikäs Miia  2003  RiUS  03A563  50 m  1:40.99  1:40.99   
10  163  Sevenius Emma  2002  NU  02B046  25 m  1:55.56  1:55.56   
15 v ja vanhemmat 
103  Tuovinen Noora  1998  RiUS  98A130  25 m  1:10.10  1:10.10   
63  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  50 m  1:23.76  1:23.76   
19  Luukkonen Johanna  2001  HyUS  01B060  25 m  1:30.21  1:30.21   
70  Kitinoja Martta  2001  RiUS  01A621  50 m  1:33.07  1:33.07   
154  Pönni Jade  1997  Octopus  97A523  25 m       
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
53  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m  1:15.63  1:15.63   
96  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  50 m  1:19.96  1:19.96   
56  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  1:21.25  1:21.25   
51  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  25 m  1:24.71  1:24.71   
29  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  1:25.50  1:25.50   
109  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  25 m  1:31.00  1:31.00   
97  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  1:31.01  1:31.01   
135  Käkelä Urho  2005  TuUS  05A042  25 m  1:42.97  1:42.97   
62  Alanko Aleksi  2003  RiUS  03A301  50 m  1:45.27  1:45.27   
10  82  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  50 m  1:55.52  1:55.52   
11  91  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  25 m  2:14.18  2:14.18   
12  Cederqvist Oskari  2004  HyUS  04A822  25 m       
13  17  Lipponen Joel  2004  HyUS  04B103  25 m       
14  27  Nieminen Tuomas  2004  HyUS  04B120  25 m       
15  31  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m       
16  58  Penttinen Matti  2006  NumKis  06A005  25 m       
17  68  Johansson Leevi  2006  RiUS  06A254  25 m       
18  74  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m       
19  79  Nokikuru Niko  2005  RiUS  05A305  25 m       
20  117  Visto Miikka  2004  RiUS  04A569  25 m       
14 - 15 v 
60  Utulahti Aaron  2002  NumKis  02A344  25 m  1:24.07  1:24.07   
108  Töhönen Viljami  2002  RiUS  02A280  25 m  1:30.95  1:30.95   
159  Korolainen Arttu  2002  NU  02A985  25 m       
16 v ja vanhemmat 
110  Valkonen Niklas  1997  RiUS  97B255  25 m  1:01.02  1:01.02   
152  Soramies Olli  1998  VoVi  98A496  25 m  1:05.04  1:05.04   
100  Särkkä Ville  2000  RiUS  00A611  25 m  1:08.46  1:08.46   
34  Savander Jani  1999  HyUS  99B230  25 m  1:14.52  1:14.52   
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
52  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  35.57  35.57   
18  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m  39.49  39.49   
131  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  42.16  42.16   
98  Siivonen Anna-Maria  2004  RiUS  04A563  25 m  42.23  42.23   
11  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  50 m  43.04  43.04   
144  Syvänne Elina  2004  TuUS  04A343  25 m  45.91  45.91   
15  Laitinen Jonna Marjatta  2005  HyUS  05A128  25 m  46.64  46.64   
25  Nieminen Janica  2005  HyUS  05A403  25 m  50.67  50.67   
150  Punkkinen Laura  2005  VoVi  05A247  25 m  58.41  58.41   
10  Imppola Eedi  2008  HyUS  08A165  25 m       
13 - 14 v 
45  Yritys Saana  2003  HyUS  03A035  25 m  33.81  33.81   
47  Åvist Cinja  2003  HyUS  03A121  25 m  36.51  36.51   
101  Tertsunen Saana  2003  RiUS  03A567  25 m  40.53  40.53   
167  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  41.80  41.80   
136  Lehtola Oona  2003  TuUS  03A498  25 m  42.38  42.38   
87  Riikonen Henna  2002  RiUS  02B143  25 m  43.34  43.34   
119  Äikäs Miia  2003  RiUS  03A563  25 m  43.40  43.40   
57  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  46.02  46.02   
149  Nekkula Taru  2003  VoVi  03A346  25 m  51.87  51.87   
10  46  Yritys Taiga  2003  HyUS  03A036  25 m       
15 v ja vanhemmat 
146  Siilin Jonna  1997  JoUS  97A686  25 m  31.56  31.56   
26  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  25 m  31.59  31.59   
55  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  34.36  34.36   
38  Tiljander Erja  2000  HyUS  00B194  25 m  37.67  37.67   
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
62  Alanko Aleksi  2003  RiUS  03A301  25 m  39.48  39.48   
82  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  25 m  45.13  45.13   
22  Miettinen Kasperi  2006  HyUS  06A449  25 m  1:00.61  1:00.61   
10  Koppelmäki Oiva  2007  HyUS  07A201  25 m       
49  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m       
128  Asikainen Eero  2004  TuUS  04A878  25 m       
129  Haapaniemi Jasu Caspar  2006  TuUS  06A000  25 m       
14 - 15 v 
69  Juursoo Oliver  2001  RiUS  01B213  25 m  34.63  34.63   
139  Niskanen Birger  2002  TuUS  02A527  50 m  40.24  40.24   
16 v ja vanhemmat 
Häkkinen Henrik  1998  HyUS  98A261  25 m  27.10  27.10   
152  Soramies Olli  1998  VoVi  98A496  50 m  27.17  27.17   
14  Kuitunen Lauri  1998  HyUS  98A566  25 m  29.17  29.17   
34  Savander Jani  1999  HyUS  99B230  25 m  31.04  31.04   
156  Byskov Jon  2000  NU  00B203  50 m  33.24  33.24   
 
Laji 20, 200m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
84  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  2:42.71  2:42.71   
127  Antila Alina  2004  TuUS  04A829  50 m  3:02.53  3:02.53   
132  Karola Roona  2004  TuUS  04A099  25 m  3:11.81  3:11.81   
138  Niskanen Beata  2004  TuUS  04A091  25 m  3:16.76  3:16.76   
67  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  50 m  3:21.53  3:21.53   
93  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  25 m  3:25.10  3:25.10   
151  Soramies Aino  2004  VoVi  04A325  25 m  3:30.63  3:30.63   
134  Käkelä Helmi  2006  TuUS  06A002  50 m  3:32.93  3:32.93   
113  Weckman Vilmiina  2004  RiUS  04A267  25 m  3:45.20  3:45.20   
10  75  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  3:51.71  3:51.71   
11  88  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  25 m  3:54.69  3:54.69   
13 - 14 v 
145  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  2:43.62  2:43.62   
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  2:45.12  2:45.12   
140  Retva Anna  2003  TuUS  03A511  25 m  2:53.29  2:53.29   
85  Ravalt Nikita  2002  RiUS  02A653  25 m  2:54.75  2:54.75   
99  Silvennoinen Enni  2003  RiUS  03A629  25 m  3:04.98  3:04.98   
133  Koskinen Siiri  2002  TuUS  02A806  25 m  3:06.15  3:06.15   
141  Sauranen Saara  2002  TuUS  02B186  25 m  3:20.86  3:20.86   
15 v ja vanhemmat 
142  Sinivuori Maari  2001  TuUS  01A354  25 m  2:45.55  2:45.55   
143  Suihko Maria  2001  TuUS  01B181  25 m  2:56.62  2:56.62   
130  Jantunen Iida  2000  TuUS  00B230  25 m  2:58.98  2:58.98   
 
Laji 21, 200m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
96  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  25 m  2:43.38  2:43.38   
48  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  2:43.91  2:43.91   
104  Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  2:46.97  2:46.97   
31  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  3:13.55  3:13.55   
20  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  3:18.20  3:18.20   
21  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  50 m  3:23.23  3:23.23   
89  Rosendahl Manu  2003  RiUS  03A828  25 m  3:33.66  3:33.66   
116  Virkkala Jesse  2004  RiUS  04A566  25 m  3:52.57  3:52.57   
71  Kuivalainen Joonatan  2003  RiUS  03A620  25 m  4:02.90  4:02.90   
10  111  Vallius Jan-aleks  2004  RiUS  04A356  25 m       
11  135  Käkelä Urho  2005  TuUS  05A042  25 m       
14 - 15 v 
40  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  2:35.25  2:35.25   
86  Riihelä Kasimir  2002  RiUS  02A316  25 m  3:11.14  3:11.14   
80  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  50 m  3:26.74  3:26.74   
16 v ja vanhemmat 
43  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  50 m  3:07.41  3:07.41   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  19 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:59