Lähtölista 
 
  Kilpailu  Syysuinnit Hyvinkää    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  20:58   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 lokakuu 2016         
 
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Rius Hyper J2    RiUS    25m  3:24.29  3:24.29 
Rius Super J2    RiUS    25m  3:13.86  3:13.86 
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Rius Junnut 2    RiUS    25m  3:13.45  3:13.45 
Rius Mpx3 C    RiUS    25m  2:40.99  2:40.99 
Rius Mpx3 A    RiUS    25m  2:25.02  2:25.02 
Rius Mpx3 B    RiUS    25m  2:27.38  2:27.38 
Rius Junnut    RiUS    25m  2:49.90  2:49.90 
               

 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Hertta Katajisto  2007  07A374  NU    25m     
Milja Korhonen  2006  06A588  NU    25m     
Eedi Imppola  2008  08A165  HyUS    25m     
Maija Kuisma  2008  08A183  HyUS    25m     
Iisa Lavikainen  2006  06A679  HyUS    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Benita Roine  2006  06A616  NU    25m     
Elsa Määttä  2006  06A670  HyUS    25m     
Heli Kuisma  2006  06A070  HyUS    25m  17.62  17.62 
Anni Töyrylä  2007  07A378  HyUS    25m     
Helmi Käkelä  2006  06A002  TuUS    25m     
Kia Niklander  2007  07A100  HyUS    25m     

 
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Eero Tarkiainen  2006  06A553  HyUS    25m     
Oiva Koppelmäki  2007  07A201  HyUS    25m     
Vladimir Tsvetkov  2006  06A595  HyUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Urho Käkelä  2005  05A042  TuUS    25m     
Kasperi Miettinen  2006  06A449  HyUS    25m  24.55  24.55 
Nico Peltonen  2005  05A046  HyUS    25m  16.26  16.26 
Ahti Halttunen  2006  06A447  HyUS    25m  20.39  20.39 
Iivari Paananen  2005  05A935  HyUS    25m     
Miska Korkalainen  2006  06A374  VoVi    25m     

 
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset  Loppukilpailut (8) 
Erä 1 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Henna Riikonen  2002  02B143  RiUS    25m     
Taru Nekkula  2003  03A346  VoVi    25m     
Lumi Luoma  2005  05A133  HyUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Siiri Koskinen  2002  02A806  TuUS    25m     
Inari Tuura  2005  05A867  RiUS    25m     
Sanni Hakkarainen  2003  03A931  NumKis    25m     
Jenny Nieminen  2001  01A986  HyUS    25m     
               
Annika Heiskanen  2001  01A375  RiUS    25m     

 
Erä 3 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ronja Hellberg  2003  03A420  RiUS    25m     
Saana Perkkiö  2005  05A349  RiUS    25m  1:59.08  1:59.08 
Janica Nieminen  2005  05A403  HyUS    25m  1:42.51  1:42.51 
Saara Seppälä  2005  05A504  NumKis    25m  1:48.37  1:48.37 
Wilma Wallenius  2005  05A795  HyUS    25m     
Emma Veide  2005  05A082  RiUS    25m     

 
Erä 4 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Helmi Romppanen  2004  04A152  RiUS    25m  1:41.67  1:41.67 
Meri Kultaranta  2004  04A264  RiUS    25m  1:38.90  1:38.90 
Heidi Malinen  2003  03A352  RiUS    25m  1:38.14  1:38.14 
Sade Lukkaroinen  2004  04A281  RiUS    25m  1:38.83  1:38.83 
Laura Punkkinen  2005  05A247  VoVi    25m  1:39.54  1:39.54 
Vilmiina Weckman  2004  04A267  RiUS    25m  1:42.31  1:42.31 

 
Erä 5 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Saana Tertsunen  2003  03A567  RiUS    25m  1:34.85  1:34.85 
Maija Hinkkala  2005  05A091  RiUS    25m  1:33.68  1:33.68 
Liisa Penttinen  2003  03A389  NumKis    25m  1:32.80  1:32.80 
Miia Äikäs  2003  03A563  RiUS    25m  1:33.51  1:33.51 
Anna-Maria Siivonen  2004  04A563  RiUS    25m  1:34.14  1:34.14 
Elina Syvänne  2004  04A343  TuUS    25m  1:36.28  1:36.28 

 
Erä 6 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aino Soramies  2004  04A325  VoVi    25m  1:31.27  1:31.27 
Meea Juntunen  2005  05A451  TuUS    25m  1:30.76  1:30.76 
Oona Lehtola  2003  03A498  TuUS    25m  1:28.46  1:28.46 
Iida Savulahti  2004  04A121  RiUS    25m  1:29.25  1:29.25 
Vilja Saarinen  2005  05A087  RiUS    25m  1:30.80  1:30.80 
               

 
Erä 7 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Enni Silvennoinen  2003  03A629  RiUS    25m  1:27.78  1:27.78 
Julia Tuura  2004  04A297  RiUS    25m  1:24.17  1:24.17 
Martta Kitinoja  2001  01A621  RiUS    25m  1:20.51  1:20.51 
Riia Hiltunen  2002  02A251  RiUS    25m  1:20.75  1:20.75 
Susanna Kuisma  2003  03A414  HyUS    25m  1:27.50  1:27.50 
Erja Tiljander  2000  00B194  HyUS    25m  1:28.01  1:28.01 

 
Erä 8 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Siiri Reiniluoto  2003  03A203  HSS    25m  1:18.23  1:18.23 
Noora Tuovinen  1998  98A130  RiUS    25m  1:13.42  1:13.42 
               
Roosa Andelin  1998  98A077  HyUS    25m  1:12.18  1:12.18 
Saana Yritys  2003  03A035  HyUS    25m  1:16.68  1:16.68 
Aida Pasma  2003  03A816  RiUS    25m  1:18.26  1:18.26 

 
 
Laji 5, 100m Sekauinti Miehet  Loppukilpailut (6) 
Erä 1 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Birger Niskanen  2002  02A527  TuUS    25m     
Aaro Imppola  2006  06A298  HyUS    25m     
Rasmus Lempinen  2005  05A077  RiUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Santeri Tuomi  2001  01A567  HyUS    25m     
Niko Akkanen  2003  03A813  RiUS    25m     
Oskari Niemi  2001  01B016  HyUS    25m     
Joel Lipponen  2004  04B103  HyUS    25m     
               

 
Erä 3 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Matti Penttinen  2006  06A005  NumKis    25m     
Jesse Virkkala  2004  04A566  RiUS    25m  1:43.22  1:43.22 
Jeremy Valkeavuori  2004  04A261  RiUS    25m  1:36.81  1:36.81 
Miikka Visto  2004  04A569  RiUS    25m  1:39.82  1:39.82 
Jan-Aleks Vallius  2004  04A356  RiUS    25m  1:49.15  1:49.15 
Niko Nokikuru  2005  05A305  RiUS    25m     

 
Erä 4 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joonatan Kuivalainen  2003  03A620  RiUS    25m  1:35.01  1:35.01 
Aaron Utulahti  2002  02A344  NumKis    25m  1:32.82  1:32.82 
Tino Lukkaroinen  2002  02A246  RiUS    25m  1:30.73  1:30.73 
               
Olli Paukola  2003  03A817  RiUS    25m  1:33.97  1:33.97 
Manu Rosendahl  2003  03A828  RiUS    25m  1:36.39  1:36.39 

 
Erä 5 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Arttu Korolainen  2002  02A985  NU    25m  1:24.90  1:24.90 
Markus Nuorinko  2003  03A396  NumKis    25m  1:20.78  1:20.78 
Oliver Juursoo  2001  01B213  RiUS    25m  1:17.17  1:17.17 
Leo Parviainen  2003  03A349  NumKis    25m  1:20.73  1:20.73 
Veikka Weckman  2001  01A697  RiUS    25m  1:24.53  1:24.53 
Kasper Holopainen  2003  03A423  NumKis    25m  1:28.97  1:28.97 

 
Erä 6 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Onni Äijälä  2004  04A344  HyUS    25m  1:14.08  1:14.08 
Lauri Kuitunen  1998  98A566  HyUS    25m  1:09.52  1:09.52 
Olli Soramies  1998  98A496  VoVi    25m  1:01.94  1:01.94 
Henrik Häkkinen  1998  98A261  HyUS    25m  1:02.75  1:02.75 
Ville Särkkä  2000  00A611  RiUS    25m  1:12.26  1:12.26 
Elias Saarinen  2002  02A084  RiUS    25m  1:16.78  1:16.78 

 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (7) 
Erä 1 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Sara Anttila  2004  04B175  NU    25m     
Aino Nokikuru  2007  07A268  RiUS    25m  59.92  59.92 
Aliisa Väätäinen  2004  04B173  NU    25m     
               
               

 
Erä 2 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Saaga Tuominen  2007  07A096  RiUS    25m  50.25  50.25 
Siiri Ruponen  2005  05A287  RiUS    25m  42.95  42.95 
Emmi Silvola  2004  04B147  HyUS    25m  42.09  42.09 
Krista Viitanen  2005  05A078  RiUS    50m  42.78  42.78 
Sofia Oksa  2007  07A269  NumKis    25m  45.91  45.91 
Eerika Savulahti  2008  08A113  RiUS    25m  52.78  52.78 

 
Erä 3 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Wilma Wallenius  2005  05A795  HyUS    25m  41.25  41.25 
Nelli Ponnikas  2004  04B112  HyUS    25m  40.97  40.97 
Janica Nieminen  2005  05A403  HyUS    25m  38.96  38.96 
Veera Mikkonen  2004  04A240  TuUS    25m  40.26  40.26 
Emma Sevenius  2002  02B046  NU    25m  40.98  40.98 
Sonja Tarkiainen  2004  04B117  HyUS    25m  41.79  41.79 

 
Erä 4 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aino Soramies  2004  04A325  VoVi    25m  37.92  37.92 
Taru Nekkula  2003  03A346  VoVi    50m  35.27  35.27 
Saara Sauranen  2002  02B186  TuUS    25m  34.76  34.76 
Erja Tiljander  2000  00B194  HyUS    25m  35.12  35.12 
Roona Karola  2004  04A099  TuUS    25m  36.38  36.38 
Jonna Marjatta Laitinen  2005  05A128  HyUS    25m  38.84  38.84 

 
Erä 5 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tiia Kuisma  2003  03A412  HyUS    25m  33.78  33.78 
Ronja Hellberg  2003  03A420  RiUS    25m  33.15  33.15 
Anna Retva  2003  03A511  TuUS    25m  31.69  31.69 
Taiga Yritys  2003  03A036  HyUS    25m  32.28  32.28 
Johanna Luukkonen  2001  01B060  HyUS    25m  33.65  33.65 
Maria Yritys  2002  02A147  HyUS    25m  33.92  33.92 

 
Erä 6 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Nikita Ravalt  2002  02A653  RiUS    25m  31.61  31.61 
Noora Saarinen  1996  96A150  HäUS    50m  30.79  30.79 
Siiri Välimaa  2002  02A327  TuUS    25m  30.74  30.74 
Maari Sinivuori  2001  01A354  TuUS    25m  30.78  30.78 
Siiri Friman  2001  01A653  RiUS    25m  31.50  31.50 
Aino Kontiainen  2002  02A770  HyUS    25m  31.67  31.67 

 
Erä 7 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Saana Yritys  2003  03A035  HyUS    25m  30.34  30.34 
Roosa Andelin  1998  98A077  HyUS    25m  29.42  29.42 
Jonna Siilin  1997  97A686  JoUS    25m  28.63  28.63 
Annukka Pihkamäki  2004  04A161  RiUS    25m  29.35  29.35 
Maria Suihko  2001  01B181  TuUS    25m  29.96  29.96 
Lotta Linnea Partanen  2001  01A819  NumKis    25m  30.55  30.55 

 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (6) 
Erä 1 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joonas Cranston  2003  03B233  NumKis    25m     
Elias Tuukkanen  2006  06A555  RiUS    25m  49.32  49.32 
Tatu Saareks  2003  03A630  NU    25m     
Leevi Johansson  2006  06A254  RiUS    25m  47.32  47.32 
Samuel Rooke  2004  04B159  HyUS    25m     
Tommi Myllynen  2004  04A685  NU    25m     

 
Erä 2 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oiva Koppelmäki  2007  07A201  HyUS    25m  45.10  45.10 
Vladimir Tsvetkov  2006  06A595  HyUS    25m  42.46  42.46 
Jasu Caspar Haapaniemi  2006  06A000  TuUS    25m  41.09  41.09 
Joel Lipponen  2004  04B103  HyUS    25m  41.10  41.10 
Kasperi Miettinen  2006  06A449  HyUS    25m  43.92  43.92 
Tuukka Visto  2007  07A318  RiUS    25m  46.68  46.68 

 
Erä 3 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ahti Halttunen  2006  06A447  HyUS    25m  39.35  39.35 
Miska Korkalainen  2006  06A374  VoVi    25m  39.16  39.16 
Aaro Imppola  2006  06A298  HyUS    25m  37.79  37.79 
Konsta Kääpä  2001  01B367  VoVi    25m  38.54  38.54 
Eero Asikainen  2004  04A878  TuUS    25m  39.17  39.17 
Jesse Lamminen  2002  02B272  NU    25m  40.52  40.52 

 
Erä 4 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Manu Rosendahl  2003  03A828  RiUS    25m  36.40  36.40 
Aleksi Alanko  2003  03A301  RiUS    25m  35.55  35.55 
Viljami Töhönen  2002  02A280  RiUS    25m  33.31  33.31 
               
Niko Akkanen  2003  03A813  RiUS    25m  35.57  35.57 
Topias Ojanen  2002  02A862  RiUS    25m  36.68  36.68 

 
Erä 5 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Petri Shkolny  2003  03A556  RiUS    25m  31.23  31.23 
Ville Savulahti  2003  03A086  RiUS    50m  30.78  30.78 
Oskari Niemi  2001  01B016  HyUS    25m  29.52  29.52 
Joonas Maaranen  2004  04A835  HyUS    25m  29.99  29.99 
Veikka Weckman  2001  01A697  RiUS    25m  30.80  30.80 
Oskar Turunen  2003  03A822  RiUS    25m  31.65  31.65 

 
Erä 6 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jani Savander  1999  99B230  HyUS    25m  27.65  27.65 
Niklas Valkonen  1997  97B255  RiUS    25m  26.07  26.07 
Matias Yritys  1997  97A539  Plaani    50m  24.64  24.64 
Henrik Häkkinen  1998  98A261  HyUS    25m  25.35  25.35 
Lauri Kuitunen  1998  98A566  HyUS    25m  26.53  26.53 
Santeri Tuomi  2001  01A567  HyUS    25m  28.51  28.51 

 
 
Laji 8, 25m Rintauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Kia Niklander  2007  07A100  HyUS    25m     
Helmi Käkelä  2006  06A002  TuUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Maija Kuisma  2008  08A183  HyUS    25m     
Eedi Imppola  2008  08A165  HyUS    25m     
Milja Korhonen  2006  06A588  NU    25m     
Heli Kuisma  2006  06A070  HyUS    25m     
Anni Töyrylä  2007  07A378  HyUS    25m     
Elsa Määttä  2006  06A670  HyUS    25m     

 
 
Laji 9, 25m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Urho Käkelä  2005  05A042  TuUS    25m     
Kasperi Miettinen  2006  06A449  HyUS    25m     
Oiva Koppelmäki  2007  07A201  HyUS    25m     
Eero Tarkiainen  2006  06A553  HyUS    25m     
Iivari Paananen  2005  05A935  HyUS    25m     
Nico Peltonen  2005  05A046  HyUS    25m     

 
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (4) 
Erä 1 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Jade Pönni  1997  97A523  Octopus    25m     
Laura Punkkinen  2005  05A247  VoVi    25m  3:13.92  3:13.92 
Saara Seppälä  2005  05A504  NumKis    25m  3:32.01  3:32.01 
               
               

 
Erä 2 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sanni Hakkarainen  2003  03A931  NumKis    25m  3:02.22  3:02.22 
Liisa Penttinen  2003  03A389  NumKis    50m  2:47.43  2:47.43 
Iida Jantunen  2000  00B230  TuUS    50m  2:42.94  2:42.94 
Beata Niskanen  2004  04A091  TuUS    25m  2:43.81  2:43.81 
Anniina Ahonen  2005  05A156  HyUS    25m  3:00.72  3:00.72 
Taru Nekkula  2003  03A346  VoVi    50m  3:02.72  3:02.72 

 
Erä 3 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Maari Sinivuori  2001  01A354  TuUS    25m  2:36.31  2:36.31 
Cinja Åvist  2003  03A121  HyUS    25m  2:31.67  2:31.67 
Annika Heiskanen  2001  01A375  RiUS    25m  2:34.97  2:34.97 
Vilma Leppähaara  2005  05A009  NumKis    50m  2:36.53  2:36.53 
Maria Yritys  2002  02A147  HyUS    25m  2:39.90  2:39.90 

 
Erä 4 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jonna Siilin  1997  97A686  JoUS    25m  2:27.91  2:27.91 
Riia Hiltunen  2002  02A251  RiUS    25m  2:25.20  2:25.20 
Mikaela Kulmala  2001  01A110  RiUS    25m  2:17.90  2:17.90 
Siiri Reiniluoto  2003  03A203  HSS    25m  2:23.46  2:23.46 
Lotta Linnea Partanen  2001  01A819  NumKis    25m  2:27.60  2:27.60 
Alina Antila  2004  04A829  TuUS    25m  2:29.79  2:29.79 

 
 
Laji 11, 200m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Aaron Utulahti  2002  02A344  NumKis    25m  2:46.84  2:46.84 
Kasper Holopainen  2003  03A423  NumKis    25m  2:41.48  2:41.48 
Alexander Nyman  2004  04A275  HyUS    25m  2:46.11  2:46.11 
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Markus Nuorinko  2003  03A396  NumKis    25m  2:20.52  2:20.52 
Jon Byskov  2000  00B203  NU    25m  2:14.30  2:14.30 
Olli Soramies  1998  98A496  VoVi    25m  2:00.16  2:00.16 
Niklas Valkonen  1997  97B255  RiUS    25m  2:05.88  2:05.88 
Jani Savander  1999  99B230  HyUS    25m  2:15.61  2:15.61 
Leo Parviainen  2003  03A349  NumKis    25m  2:30.88  2:30.88 

 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Naiset  Loppukilpailut (7) 
Erä 1 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Eerika Savulahti  2008  08A113  RiUS    25m     
Noora Saarinen  1996  96A150  HäUS    25m     
Heidi Malinen  2003  03A352  RiUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Milja Korhonen  2006  06A588  NU    25m     
Aino Nokikuru  2007  07A268  RiUS    25m     
Krista Viitanen  2005  05A078  RiUS    25m  1:03.11  1:03.11 
Saaga Tuominen  2007  07A096  RiUS    25m  1:11.01  1:11.01 
Taiga Yritys  2003  03A036  HyUS    25m     
               

 
Erä 3 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Emma Sevenius  2002  02B046  NU    25m  56.29  56.29 
Sofia Oksa  2007  07A269  NumKis    25m  55.95  55.95 
Siiri Ruponen  2005  05A287  RiUS    25m  55.30  55.30 
Elina Syvänne  2004  04A343  TuUS    25m  55.32  55.32 
Emmi Silvola  2004  04B147  HyUS    25m  56.14  56.14 
Saana Perkkiö  2005  05A349  RiUS    25m  1:01.16  1:01.16 

 
Erä 4 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sonja Tarkiainen  2004  04B117  HyUS    25m  53.75  53.75 
Nelli Ponnikas  2004  04B112  HyUS    25m  53.53  53.53 
Veera Mikkonen  2004  04A240  TuUS    25m  51.13  51.13 
Vilmiina Weckman  2004  04A267  RiUS    50m  52.18  52.18 
Sade Lukkaroinen  2004  04A281  RiUS    25m  53.59  53.59 
Helmi Romppanen  2004  04A152  RiUS    25m  53.81  53.81 

 
Erä 5 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Saara Sauranen  2002  02B186  TuUS    25m  47.66  47.66 
Vilja Saarinen  2005  05A087  RiUS    25m  46.67  46.67 
Erja Tiljander  2000  00B194  HyUS    25m  45.11  45.11 
Lumi Luoma  2005  05A133  HyUS    25m  45.24  45.24 
Meri Kultaranta  2004  04A264  RiUS    25m  47.08  47.08 
Anna-Maria Siivonen  2004  04A563  RiUS    25m  50.20  50.20 

 
Erä 6 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oona Lehtola  2003  03A498  TuUS    50m  44.81  44.81 
Maria Suihko  2001  01B181  TuUS    25m  44.25  44.25 
Aino Soramies  2004  04A325  VoVi    25m  43.68  43.68 
Iida Savulahti  2004  04A121  RiUS    25m  44.13  44.13 
Siiri Koskinen  2002  02A806  TuUS    25m  44.39  44.39 
Meea Juntunen  2005  05A451  TuUS    25m  44.84  44.84 

 
Erä 7 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aino Kontiainen  2002  02A770  HyUS    50m  41.45  41.45 
Mikaela Kulmala  2001  01A110  RiUS    25m  38.25  38.25 
Jenny Nieminen  2001  01A986  HyUS    25m  35.69  35.69 
Roosa Andelin  1998  98A077  HyUS    25m  36.02  36.02 
Martta Kitinoja  2001  01A621  RiUS    25m  38.35  38.35 
Anna Retva  2003  03A511  TuUS    25m  41.69  41.69 

 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (5) 
Erä 1 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Elias Tuukkanen  2006  06A555  RiUS    25m     
Konsta Kääpä  2001  01B367  VoVi    25m     
Aaro Imppola  2006  06A298  HyUS    25m     
Tuukka Visto  2007  07A318  RiUS    25m     
Vladimir Tsvetkov  2006  06A595  HyUS    25m     
               

 
Erä 2 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Birger Niskanen  2002  02A527  TuUS    25m     
Jan-Aleks Vallius  2004  04A356  RiUS    25m  57.82  57.82 
Jesse Virkkala  2004  04A566  RiUS    25m  55.02  55.02 
Ahti Halttunen  2006  06A447  HyUS    25m  57.72  57.72 
Tuomas Nieminen  2004  04B120  HyUS    25m  59.12  59.12 
Samuel Rooke  2004  04B159  HyUS    25m     

 
Erä 3 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Vinski Saarikallio  2004  04A863  RiUS    25m  54.59  54.59 
Matti Penttinen  2006  06A005  NumKis    25m  53.96  53.96 
Kasperi Miettinen  2006  06A449  HyUS    25m  51.41  51.41 
Jeremy Valkeavuori  2004  04A261  RiUS    25m  52.66  52.66 
Joonatan Kuivalainen  2003  03A620  RiUS    25m  54.25  54.25 
Eero Asikainen  2004  04A878  TuUS    25m  54.73  54.73 

 
Erä 4 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Petri Shkolny  2003  03A556  RiUS    25m  47.92  47.92 
Arttu Korolainen  2002  02A985  NU    25m  44.84  44.84 
Akseli Maaranen  2004  04A834  HyUS    25m  40.46  40.46 
Tino Lukkaroinen  2002  02A246  RiUS    25m  43.55  43.55 
Kasimir Riihelä  2002  02A316  RiUS    25m  46.10  46.10 
Topias Ojanen  2002  02A862  RiUS    25m  50.20  50.20 

 
Erä 5 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oskar Turunen  2003  03A822  RiUS    25m  37.63  37.63 
Oskari Niemi  2001  01B016  HyUS    50m  36.31  36.31 
Lauri Kuitunen  1998  98A566  HyUS    25m  34.08  34.08 
Oliver Juursoo  2001  01B213  RiUS    25m  35.66  35.66 
Santeri Tuomi  2001  01A567  HyUS    25m  36.83  36.83 
Ville Savulahti  2003  03A086  RiUS    25m  38.12  38.12 

 
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Julia Tuura  2004  04A297  RiUS    25m     
Tiia Kuisma  2003  03A412  HyUS    25m     
Aida Pasma  2003  03A816  RiUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Nikita Ravalt  2002  02A653  RiUS    25m  3:24.80  3:24.80 
Jenny Nieminen  2001  01A986  HyUS    25m  2:40.03  2:40.03 
Annukka Pihkamäki  2004  04A161  RiUS    25m  2:59.53  2:59.53 
Ronja Hellberg  2003  03A420  RiUS    25m  3:29.11  3:29.11 
               

 
 
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Veikka Weckman  2001  01A697  RiUS    25m  3:38.62  3:38.62 
Henrik Häkkinen  1998  98A261  HyUS    25m  2:16.39  2:16.39 
Elias Saarinen  2002  02A084  RiUS    25m  2:38.77  2:38.77 
Tino Lukkaroinen  2002  02A246  RiUS    25m     
               

 
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset  Loppukilpailut (7) 
Erä 1 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Inari Tuura  2005  05A867  RiUS    25m     
Emmi Silvola  2004  04B147  HyUS    25m     
Nelli Ponnikas  2004  04B112  HyUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jade Pönni  1997  97A523  Octopus    25m     
Emma Veide  2005  05A082  RiUS    25m     
Siiri Ruponen  2005  05A287  RiUS    50m  2:12.71  2:12.71 
Wilma Wallenius  2005  05A795  HyUS    25m     
Sonja Tarkiainen  2004  04B117  HyUS    25m     
               

 
Erä 3 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Meri Kultaranta  2004  04A264  RiUS    25m  1:48.40  1:48.40 
Helmi Käkelä  2006  06A002  TuUS    25m  1:42.96  1:42.96 
Saana Perkkiö  2005  05A349  RiUS    25m  1:44.22  1:44.22 
Veera Mikkonen  2004  04A240  TuUS    50m  1:53.58  1:53.58 
Krista Viitanen  2005  05A078  RiUS    25m  2:06.60  2:06.60 

 
Erä 4 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Heidi Malinen  2003  03A352  RiUS    25m  1:40.87  1:40.87 
Jonna Marjatta Laitinen  2005  05A128  HyUS    25m  1:37.20  1:37.20 
Saara Seppälä  2005  05A504  NumKis    25m  1:34.89  1:34.89 
Sanni Hakkarainen  2003  03A931  NumKis    25m  1:35.25  1:35.25 
Saana Tertsunen  2003  03A567  RiUS    25m  1:37.71  1:37.71 
Miia Äikäs  2003  03A563  RiUS    50m  1:40.99  1:40.99 

 
Erä 5 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Martta Kitinoja  2001  01A621  RiUS    50m  1:33.07  1:33.07 
Enni Silvennoinen  2003  03A629  RiUS    25m  1:30.98  1:30.98 
Maija Hinkkala  2005  05A091  RiUS    25m  1:29.02  1:29.02 
Johanna Luukkonen  2001  01B060  HyUS    25m  1:30.21  1:30.21 
Anniina Ahonen  2005  05A156  HyUS    50m  1:32.75  1:32.75 
Anna-Maria Siivonen  2004  04A563  RiUS    50m  1:34.64  1:34.64 

 
Erä 6 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aida Pasma  2003  03A816  RiUS    50m  1:25.44  1:25.44 
Siiri Friman  2001  01A653  RiUS    50m  1:23.76  1:23.76 
Roona Karola  2004  04A099  TuUS    25m  1:23.15  1:23.15 
Julia Tuura  2004  04A297  RiUS    25m  1:23.56  1:23.56 
Iida Savulahti  2004  04A121  RiUS    25m  1:24.27  1:24.27 
Oona Lehtola  2003  03A498  TuUS    25m  1:25.90  1:25.90 

 
Erä 7 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Annukka Pihkamäki  2004  04A161  RiUS    50m  1:19.78  1:19.78 
Siiri Välimaa  2002  02A327  TuUS    25m  1:13.72  1:13.72 
Noora Tuovinen  1998  98A130  RiUS    25m  1:10.10  1:10.10 
Alina Antila  2004  04A829  TuUS    25m  1:12.55  1:12.55 
Vilma Leppähaara  2005  05A009  NumKis    25m  1:16.07  1:16.07 
Aino Kontiainen  2002  02A770  HyUS    25m  1:20.44  1:20.44 

 
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet  Loppukilpailut (5) 
Erä 1 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Leevi Johansson  2006  06A254  RiUS    25m     
Niko Nokikuru  2005  05A305  RiUS    25m     
Matti Penttinen  2006  06A005  NumKis    25m     
               
               

 
Erä 2 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Rasmus Lempinen  2005  05A077  RiUS    25m     
               
Nico Peltonen  2005  05A046  HyUS    25m     
Miikka Visto  2004  04A569  RiUS    25m     
Joel Lipponen  2004  04B103  HyUS    25m     
Tuomas Nieminen  2004  04B120  HyUS    25m     

 
Erä 3 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Vinski Saarikallio  2004  04A863  RiUS    25m  2:14.18  2:14.18 
Aleksi Alanko  2003  03A301  RiUS    50m  1:45.27  1:45.27 
Petri Shkolny  2003  03A556  RiUS    25m  1:31.01  1:31.01 
Urho Käkelä  2005  05A042  TuUS    25m  1:42.97  1:42.97 
Olli Paukola  2003  03A817  RiUS    50m  1:55.52  1:55.52 
Arttu Korolainen  2002  02A985  NU    25m     

 
Erä 4 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Viljami Töhönen  2002  02A280  RiUS    25m  1:30.95  1:30.95 
Kasper Holopainen  2003  03A423  NumKis    25m  1:24.71  1:24.71 
Leo Parviainen  2003  03A349  NumKis    25m  1:21.25  1:21.25 
Aaron Utulahti  2002  02A344  NumKis    25m  1:24.07  1:24.07 
Alexander Nyman  2004  04A275  HyUS    25m  1:25.50  1:25.50 
Jeremy Valkeavuori  2004  04A261  RiUS    25m  1:31.00  1:31.00 

 
Erä 5 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Markus Nuorinko  2003  03A396  NumKis    25m  1:15.63  1:15.63 
Ville Särkkä  2000  00A611  RiUS    25m  1:08.46  1:08.46 
Niklas Valkonen  1997  97B255  RiUS    25m  1:01.02  1:01.02 
Olli Soramies  1998  98A496  VoVi    25m  1:05.04  1:05.04 
Jani Savander  1999  99B230  HyUS    25m  1:14.52  1:14.52 
Ville Savulahti  2003  03A086  RiUS    50m  1:19.96  1:19.96 

 
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset  Loppukilpailut (4) 
Erä 1 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Taiga Yritys  2003  03A036  HyUS    25m     
Taru Nekkula  2003  03A346  VoVi    25m  51.87  51.87 
Jonna Marjatta Laitinen  2005  05A128  HyUS    25m  46.64  46.64 
Janica Nieminen  2005  05A403  HyUS    25m  50.67  50.67 
Laura Punkkinen  2005  05A247  VoVi    25m  58.41  58.41 
               

 
Erä 2 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Elina Syvänne  2004  04A343  TuUS    25m  45.91  45.91 
Henna Riikonen  2002  02B143  RiUS    25m  43.34  43.34 
Oona Lehtola  2003  03A498  TuUS    25m  42.38  42.38 
Heli Kuisma  2006  06A070  HyUS    50m  43.04  43.04 
Miia Äikäs  2003  03A563  RiUS    25m  43.40  43.40 
Liisa Penttinen  2003  03A389  NumKis    25m  46.02  46.02 

 
Erä 3 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Meea Juntunen  2005  05A451  TuUS    25m  42.16  42.16 
Saana Tertsunen  2003  03A567  RiUS    25m  40.53  40.53 
Erja Tiljander  2000  00B194  HyUS    25m  37.67  37.67 
Lumi Luoma  2005  05A133  HyUS    25m  39.49  39.49 
Susanna Kuisma  2003  03A414  HyUS    25m  41.80  41.80 
Anna-Maria Siivonen  2004  04A563  RiUS    25m  42.23  42.23 

 
Erä 4 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Vilma Leppähaara  2005  05A009  NumKis    50m  35.57  35.57 
Saana Yritys  2003  03A035  HyUS    25m  33.81  33.81 
Jonna Siilin  1997  97A686  JoUS    25m  31.56  31.56 
Jenny Nieminen  2001  01A986  HyUS    25m  31.59  31.59 
Lotta Linnea Partanen  2001  01A819  NumKis    50m  34.36  34.36 
Cinja Åvist  2003  03A121  HyUS    25m  36.51  36.51 

 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Jasu Caspar Haapaniemi  2006  06A000  TuUS    25m     
Joonas Cranston  2003  03B233  NumKis    25m     
Eero Asikainen  2004  04A878  TuUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oiva Koppelmäki  2007  07A201  HyUS    25m     
Olli Paukola  2003  03A817  RiUS    25m  45.13  45.13 
Aleksi Alanko  2003  03A301  RiUS    25m  39.48  39.48 
Birger Niskanen  2002  02A527  TuUS    50m  40.24  40.24 
Kasperi Miettinen  2006  06A449  HyUS    25m  1:00.61  1:00.61 
Tatu Saareks  2003  03A630  NU    25m     

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jon Byskov  2000  00B203  NU    50m  33.24  33.24 
Lauri Kuitunen  1998  98A566  HyUS    25m  29.17  29.17 
Henrik Häkkinen  1998  98A261  HyUS    25m  27.10  27.10 
Olli Soramies  1998  98A496  VoVi    50m  27.17  27.17 
Jani Savander  1999  99B230  HyUS    25m  31.04  31.04 
Oliver Juursoo  2001  01B213  RiUS    25m  34.63  34.63 

 
 
Laji 20, 200m Sekauinti Naiset  Loppukilpailut (4) 
Erä 1 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Helmi Romppanen  2004  04A152  RiUS    25m  3:54.69  3:54.69 
Vilmiina Weckman  2004  04A267  RiUS    25m  3:45.20  3:45.20 
Sade Lukkaroinen  2004  04A281  RiUS    25m  3:51.71  3:51.71 
               
               

 
Erä 2 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aino Soramies  2004  04A325  VoVi    25m  3:30.63  3:30.63 
Maija Hinkkala  2005  05A091  RiUS    50m  3:21.53  3:21.53 
Beata Niskanen  2004  04A091  TuUS    25m  3:16.76  3:16.76 
Saara Sauranen  2002  02B186  TuUS    25m  3:20.86  3:20.86 
Vilja Saarinen  2005  05A087  RiUS    25m  3:25.10  3:25.10 
Helmi Käkelä  2006  06A002  TuUS    50m  3:32.93  3:32.93 

 
Erä 3 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Siiri Koskinen  2002  02A806  TuUS    25m  3:06.15  3:06.15 
Alina Antila  2004  04A829  TuUS    50m  3:02.53  3:02.53 
Maria Suihko  2001  01B181  TuUS    25m  2:56.62  2:56.62 
Iida Jantunen  2000  00B230  TuUS    25m  2:58.98  2:58.98 
Enni Silvennoinen  2003  03A629  RiUS    25m  3:04.98  3:04.98 
Roona Karola  2004  04A099  TuUS    25m  3:11.81  3:11.81 

 
Erä 4 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Anna Retva  2003  03A511  TuUS    25m  2:53.29  2:53.29 
Siiri Reiniluoto  2003  03A203  HSS    50m  2:45.12  2:45.12 
Annukka Pihkamäki  2004  04A161  RiUS    25m  2:42.71  2:42.71 
Siiri Välimaa  2002  02A327  TuUS    25m  2:43.62  2:43.62 
Maari Sinivuori  2001  01A354  TuUS    25m  2:45.55  2:45.55 
Nikita Ravalt  2002  02A653  RiUS    25m  2:54.75  2:54.75 

 
 
Laji 21, 200m Sekauinti Miehet  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Jyrki Laaksonheimo  1970  70A122  HyUS    25m     
Urho Käkelä  2005  05A042  TuUS    25m     
Jan-Aleks Vallius  2004  04A356  RiUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jesse Virkkala  2004  04A566  RiUS    25m  3:52.57  3:52.57 
Topias Ojanen  2002  02A862  RiUS    50m  3:26.74  3:26.74 
Akseli Maaranen  2004  04A834  HyUS    50m  3:18.20  3:18.20 
Joonas Maaranen  2004  04A835  HyUS    50m  3:23.23  3:23.23 
Manu Rosendahl  2003  03A828  RiUS    25m  3:33.66  3:33.66 
Joonatan Kuivalainen  2003  03A620  RiUS    25m  4:02.90  4:02.90 

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kasimir Riihelä  2002  02A316  RiUS    25m  3:11.14  3:11.14 
Onni Äijälä  2004  04A344  HyUS    25m  2:43.91  2:43.91 
Santeri Tuomi  2001  01A567  HyUS    25m  2:35.25  2:35.25 
Ville Savulahti  2003  03A086  RiUS    25m  2:43.38  2:43.38 
Oskar Turunen  2003  03A822  RiUS    25m  2:46.97  2:46.97 
Nico Peltonen  2005  05A046  HyUS    25m  3:13.55  3:13.55 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  20:58