Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup marraskuu 2017    Tulostuspäivämäärä  12 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:27   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m SU (T16,N), Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    385          2:43.89   
  Hyvinkään Uimaseura  2:43.30                 
 
Laji 2, 200m SU (P17,M), Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Ylä-Jarkko  1975    194          3:03.27   
  Hyvinkään Uimaseura  3:12.44                 
Harri Koski  1957    122          3:33.79   
  Hyvinkään Uimaseura  3:40.34                 
Jarkko Mikkola  1969    103          3:46.12   
  Hyvinkään Uimaseura  3:56.69                 
 
Laji 3, 200m SU (T14,T15), Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanna Kuisma  2003    269          3:04.66   
  Hyvinkään Uimaseura  3:07.09                 
 
Laji 4, 200m SU( P15,P16), Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Tuomi  2001    313          2:36.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 5, 200m SU (T12,T13), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lyydia Leskinen  2005    233          3:13.76   
  Nurmijärven Uinti                   
Sini Kaivola  2005    226          3:15.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iines Hurme  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 200m SU (T12,T13), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    506          2:29.55   
  Nurmijärven Uinti  2:29.38                 
Vlada Guljajeva  2004    347          2:49.56   
  Hyvinkään Uimaseura  2:46.07                 
Sonja Salmimies  2004    318          2:54.51   
  Nurmijärven Uinti                   
Emmi Silvola  2004    177          3:32.15   
  Hyvinkään Uimaseura  3:31.87                 
Maria Rautiainen  2004    122          4:00.05   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 6, 200m SU (P13,P14), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004    309          2:36.95   
  Hyvinkään Uimaseura  2:49.91                 
Akseli Maaranen  2004    284          2:41.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joonas Maaranen  2004    254          2:47.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004    207          2:59.25   
  Hyvinkään Uimaseura  2:59.93                 
Jan Byskov  2004    195          3:02.95   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 7, 100m SU (T11), Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    317          1:20.69   
  Nurmijärven Uinti  1:20.73                 
Laura Saarela  2006    259          1:26.30   
  Nurmijärven Uinti  1:28.52                 
Heli Kuisma  2006    226          1:30.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.36                 
Elsa Määttä  2006    160          1:41.30   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.51                 
Iisa Lavikainen  2006    116          1:52.64   
  Hyvinkään Uimaseura  2:00.56                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m SU (P12), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    251          1:17.57   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.78                 
Juho Herva  2005    160          1:30.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.47                 
Lauri Virtanen  2005    134          1:35.41   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesper Dolk  2005              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 9, 50m SU (T9,T10), Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Kuisma  2008    90          57.21   
  Hyvinkään Uimaseura  54.10                 
Emma Kaivola  2009    89          57.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hanna-Mari Kuisma  2009    82          58.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lotta Juvonen  2008    77          1:00.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iina Huusela  2008    62          1:04.59   
  Hyvinkään Uimaseura  1:05.35                 
 
Laji 9, 50m SU (T9,T10), Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nella Honkanen  2007    145          48.81   
  Hyvinkään Uimaseura  50.71                 
Julia Herva  2007    114          52.83   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kia Niklander  2007    112          53.10   
  Hyvinkään Uimaseura  58.20                 
Hertta Katajisto  2007    88          57.55   
  Nurmijärven Uinti  59.87                 
Ella Arvela  2007    86          58.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m SU (P10,P11), Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    94          48.71   
  Hyvinkään Uimaseura  47.56                 
Valtteri Lavikainen  2008    51          59.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eero Virtanen  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m SU (P10,P11), Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ahti Halttunen  2006    167          40.29   
  Hyvinkään Uimaseura  42.38                 
Joona Jakoaho  2006    131          43.68   
  Hyvinkään Uimaseura  47.53                 
Aaron Tikkanen  2006    102          47.42   
  Hyvinkään Uimaseura  51.01                 
Kasperi Miettinen  2006    102          47.46   
  Hyvinkään Uimaseura  47.82                 
Andreas Kinnunen  2006    90          49.56   
  Hyvinkään Uimaseura  48.33                 
 
Laji 11, 50m PU (T16,N), Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    478          31.18   
  Hyvinkään Uimaseura  30.69                 
 
Laji 12, 50m PU (P17,M), Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jon Byskov  2000    299          32.58   
  Nurmijärven Uinti  33.24                 
 
Laji 12, 50m PU (P17,M), Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Koskinen  1978    412          29.29   
  Hyvinkään Uimaseura  29.19                 
Olli Ylä-Jarkko  1975    257          34.27   
  Hyvinkään Uimaseura  33.74                 
Jarkko Mikkola  1969    204          36.99   
  Hyvinkään Uimaseura  37.11                 
Harri Koski  1957    193          37.68   
  Hyvinkään Uimaseura  36.56                 
 
Laji 13, 50m PU (T15,T14,T13,T12), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Kaivola  2005    197          41.84   
  Hyvinkään Uimaseura  40.97                 
Lyydia Leskinen  2005    184          42.81   
  Nurmijärven Uinti  51.71                 
Henna Arenius  2005    79          56.62   
  Hyvinkään Uimaseura  58.40                 
Iines Hurme  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m PU (T15,T14,T13,T12), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004    288          36.88   
  Hyvinkään Uimaseura  35.38                 
Emmi Silvola  2004    126          48.54   
  Hyvinkään Uimaseura  43.77                 
 
Laji 13, 50m PU (T15,T14,T13,T12), Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanna Kuisma  2003    211          40.92   
  Hyvinkään Uimaseura  38.82                 
 
Laji 14, 50m PU (P16,P15,P14,P12), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    239          35.08   
  Hyvinkään Uimaseura  32.57                 
Juho Herva  2005    180          38.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lauri Virtanen  2005    100          46.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m PU (P16,P15,P14,P12), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    333          31.44   
  Hyvinkään Uimaseura  31.98                 
Akseli Maaranen  2004    325          31.70   
  Hyvinkään Uimaseura  31.89                 
Onni Äijälä  2004    319          31.88   
  Hyvinkään Uimaseura  32.32                 
Alexander Nyman  2004    175          38.92   
  Hyvinkään Uimaseura  39.50                 
 
Laji 14, 50m PU (P16,P15,P14,P12), Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville-Veikko Katajisto  2002    282          33.22   
  Nurmijärven Uinti  32.37                 
Aapo Liljaniemi  2002              DNS   
  Nurmijärven Uinti  30.10                 
 
Laji 14, 50m PU (P16,P15,P14,P12), Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Tuomi  2001    379          30.12   
  Hyvinkään Uimaseura  30.11                 
Timo Marttinen  2001              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 15, 50m PU (T11,T10,T9,T8), Loppukilpailut 8 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna-Mari Kuisma  2009    58          1:02.94   
  Hyvinkään Uimaseura  59.54                 
 
Laji 15, 50m PU (T11,T10,T9,T8), Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Kuisma  2008              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.96                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 15, 50m PU (T11,T10,T9,T8), Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nella Honkanen  2007    105          51.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kia Niklander  2007    69          59.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ella Arvela  2007    69          59.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Julia Herva  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m PU (T11,T10,T9,T8), Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Saarela  2006    211          40.94   
  Nurmijärven Uinti  45.18                 
Elsa Määttä  2006    189          42.43   
  Hyvinkään Uimaseura  43.68                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    97          53.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iisa Lavikainen  2006    93          53.73   
  Hyvinkään Uimaseura  49.46                 
Heli Kuisma  2006              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  43.04                 
 
Laji 16, 50m PU (P11,P10,P9), Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    55          57.29   
  Hyvinkään Uimaseura  56.52                 
Eero Virtanen  2007    48          59.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m PU (P11,P10,P9), Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Jakoaho  2006    148          41.17   
  Hyvinkään Uimaseura  39.01                 
Ahti Halttunen  2006    128          43.18   
  Hyvinkään Uimaseura  46.51                 
Kasperi Miettinen  2006    77          51.06   
  Hyvinkään Uimaseura  48.91                 
Aaron Tikkanen  2006    76          51.25   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Andreas Kinnunen  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 17, 25m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Kariaho  2007              22.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ella Suomi  2008              27.27   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vieno Hakakari  2009              28.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iisa Niininen  2007              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Roosa Valkearanta  2007              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 18, 25m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arvi Schultz  2008              23.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesper Arvela  2010              29.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Konsta Hiltunen  2009              29.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kirill Senin  2008              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:27