Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hyvinkää Cup helmikuu    Tulostuspäivämäärä  25 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  11:34   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m PU (T13,14,15,16,N), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Ahonen  2005    321  38.29  1:24.31  2:09.94    2:54.67   
  Hyvinkään Uimaseura  3:05.99                 
                     
Sini Kaivola  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 200m PU (T13,14,15,16,N), Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  3:13.92                 
                     
 
Laji 1, 200m PU (T13,14,15,16,N), Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Kuisma  2003    212  38.97  1:31.86  2:27.63    3:20.59   
  Hyvinkään Uimaseura  3:16.81                 
                     
Cinja Åvist  2003    208  40.69  1:33.35  2:28.25    3:21.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 200m PU (T13,14,15,16,N), Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claudia Åvist  1997    370  37.07  1:21.49  2:07.62    2:46.51   
  Hyvinkään Uimaseura  2:25.60                 
                     
Jenny Nieminen  2001    347  41.94  1:28.48  2:12.29    2:50.21   
  Hyvinkään Uimaseura  2:42.54                 
                     
 
Laji 2, 200m PU (P14,15,16,17,M), Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    308  35.21  1:15.00  1:58.15    2:40.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Onni Äijälä  2004    282  35.74  1:16.67  2:01.62    2:45.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Akseli Maaranen  2004    234  38.00  1:22.17  2:09.11    2:56.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004    146  43.43  2:35.55  3:26.06    3:26.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 200m PU (P14,15,16,17,M), Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Tuomi  2001    309  34.25  1:15.08  1:57.75    2:40.50   
  Hyvinkään Uimaseura  2:31.69                 
                     
 
Laji 2, 200m PU (P14,15,16,17,M), Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Pohjolainen  1987    258  40.08  1:25.16  2:10.34    2:50.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    149  47.68  1:39.25  2:33.27    3:24.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m PU (T12), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heli Kuisma  2006    168  44.80        1:38.86   
  Hyvinkään Uimaseura  1:40.03                 
                     
Elsa Määttä  2006    132  50.11        1:47.24   
  Hyvinkään Uimaseura  1:46.15                 
                     
Iisa Lavikainen  2006    118  52.40        1:51.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:56.25                 
                     
 
Laji 4, 100m PU (P13), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    281  34.09        1:13.93   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.24                 
                     
Juho Herva  2005    147  39.51        1:31.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lauri Virtanen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 5, 50m PU (T10,11), Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Kaivola  2009    68          59.46   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maija Kuisma  2008    62          1:01.43   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.96                 
 
Laji 5, 50m PU (T10,11), Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nella Honkanen  2007    97          52.93   
  Hyvinkään Uimaseura  51.58                 
Julia Herva  2007    90          54.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ella Arvela  2007    62          1:01.58   
  Hyvinkään Uimaseura  59.28                 
 
Laji 6, 50m PU (P11,12), Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    70          52.84   
  Hyvinkään Uimaseura  56.52                 
Eero Virtanen  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  59.69                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 6, 50m PU (P11,12), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Jakoaho  2006    136          42.39   
  Hyvinkään Uimaseura  39.01                 
Ahti Halttunen  2006    125          43.56   
  Hyvinkään Uimaseura  43.18                 
Aaron Tikkanen  2006    107          45.85   
  Hyvinkään Uimaseura  51.25                 
Kasperi Miettinen  2006    103          46.38   
  Hyvinkään Uimaseura  47.16                 
 
Laji 7, 50m RU(T10,13,14,15,16,N), Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Kuisma  2008    105          1:00.97   
  Hyvinkään Uimaseura  1:01.35                 
Lotta Juvonen  2008    62          1:12.41   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.24                 
Iina Huusela  2008    30          1:32.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Emma Kaivola  2009              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 7, 50m RU(T10,13,14,15,16,N), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Ahonen  2005    284          43.79   
  Hyvinkään Uimaseura  45.41                 
Janica Nieminen  2005    280          44.02   
  Uinti Hyvinkää                   
Iines Hurme  2005    213          48.21   
  Hyvinkään Uimaseura  49.36                 
Henna Arenius  2005    128          57.11   
  Hyvinkään Uimaseura  56.51                 
Sini Kaivola  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  42.98                 
 
Laji 7, 50m RU(T10,13,14,15,16,N), Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  38.91                 
 
Laji 7, 50m RU(T10,13,14,15,16,N), Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cinja Åvist  2003    286          43.67   
  Hyvinkään Uimaseura  40.69                 
Susanna Kuisma  2003    270          44.51   
  Hyvinkään Uimaseura  42.24                 
Tiia Kuisma  2003    266          44.73   
  Hyvinkään Uimaseura  43.29                 
 
Laji 7, 50m RU(T10,13,14,15,16,N), Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    446          37.68   
  Hyvinkään Uimaseura  35.69                 
Claudia Åvist  1997    379          39.78   
  Hyvinkään Uimaseura  39.18                 
Petra Paloniemi  1992              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  53.81                 
 
Laji 8, 50m RU(P11,14,15,16,17,M), Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    90          56.28   
  Hyvinkään Uimaseura  57.04                 
Eero Virtanen  2007    85          57.21   
  Hyvinkään Uimaseura  1:08.84                 
 
Laji 8, 50m RU(P11,14,15,16,17,M), Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    410          33.97   
  Hyvinkään Uimaseura  35.04                 
Akseli Maaranen  2004    381          34.81   
  Hyvinkään Uimaseura  34.80                 
Onni Äijälä  2004    319          36.93   
  Hyvinkään Uimaseura  39.53                 
Alexander Nyman  2004    183          44.40   
  Hyvinkään Uimaseura  42.83                 
 
Laji 8, 50m RU(P11,14,15,16,17,M), Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Tuomi  2001    324          36.74   
  Hyvinkään Uimaseura  35.15                 
Lauri Tuomi  2001    239          40.67   
  Hyvinkään Uimaseura  47.29                 
 
Laji 8, 50m RU(P11,14,15,16,17,M), Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Ylä-Jarkko  1975    254          39.83   
  Hyvinkään Uimaseura  41.31                 
Jarkko Mikkola  1969    181          44.57   
  Hyvinkään Uimaseura  45.43                 
Matti Pohjolainen  1987              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  35.77                 
 
Laji 9, 100m RU (T11,12), Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Herva  2007    128  58.13        2:03.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Nella Honkanen  2007    121  1:02.39        2:05.99   
  Hyvinkään Uimaseura  2:01.59                 
                     
 
Laji 9, 100m RU (T11,12), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heli Kuisma  2006    183  53.88        1:49.75   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.52                 
                     
Anniina Jokiniemi  2006    113  59.66        2:08.85   
  Hyvinkään Uimaseura  2:15.84                 
                     
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    75  1:08.40        2:27.66   
  Hyvinkään Uimaseura  2:29.92                 
                     
 
Laji 10, 100m RU (P12,13), Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Miettinen  2006    161  49.20        1:42.18   
  Hyvinkään Uimaseura  1:38.66                 
                     
Ahti Halttunen  2006    151  51.74        1:44.34   
  Hyvinkään Uimaseura  1:44.28                 
                     
Joona Jakoaho  2006    141  51.12        1:46.62   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.79                 
                     
 
Laji 10, 100m RU (P12,13), Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    250  42.12        1:28.19   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.78                 
                     
 
Laji 11, 100m VU (N), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanna Kuisma  2003    366  34.15        1:11.25   
  Hyvinkään Uimaseura  1:11.97                 
                     
Janica Nieminen  2005    297  36.37        1:16.39   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Elsa Määttä  2006    270  38.43        1:18.87   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.46                 
                     
Iines Hurme  2005    214  41.53        1:25.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    182  44.31        1:29.91   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.51                 
                     
Anniina Jokiniemi  2006    181  44.61        1:30.16   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.57                 
                     
Iisa Lavikainen  2006    173  43.59        1:31.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.84                 
                     
Henna Arenius  2005    131  48.07        1:40.31   
  Hyvinkään Uimaseura  1:38.08                 
                     
Hanna-Mari Kuisma  2009    98  52.88        1:50.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:52.21                 
                     
10  Matilda Hirvonen  2006    93  55.18        1:52.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:54.22                 
                     
11  Ella Arvela  2007    90  53.53        1:53.72   
  Hyvinkään Uimaseura  1:49.28                 
                     
Petra Paloniemi  1992              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.66                 
                     
 
Laji 12, 100m VU (M), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tuomi  2001    268  33.55        1:09.67   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.72                 
                     
Jarkko Mikkola  1969    218  36.62        1:14.59   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.38                 
                     
Juho Herva  2005    215  36.67        1:14.91   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.61                 
                     
Lauri Virtanen  2005    134  43.33        1:27.68   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.03                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    108  44.18        1:34.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Valtteri Lavikainen  2008    40  1:00.69        2:10.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:59.84                 
                     
 
Laji 13, 50m VU (N), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Marttinen  2004    191          40.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Neela Jakonen  2007    95          50.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iisa Niininen  2007    84          53.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m VU (M), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arvi Schulz  2008    58          52.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesper Arvela  2010    42          58.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Miro Tuomi  2007              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 15, 25m RU (N), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Marttinen  2004              25.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Neela Jakonen  2007              25.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iisa Niininen  2007              27.42   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hertta Äijälä  2006              28.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 16, 25m RU (M), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Tiukkanen  2005              26.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Arvi Schulz  2008              28.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  11:34