Valmennustiimi

 

Valmennuskoordinaattori

Kari Åvist

email: kari.avist(at)uimaseura.fi

puh: + 358 (0) 50 5958774

Suomen valmentajat jäsen

Vastuualueet

- Tiiminvetäjä

- Harjoitusvuorot

- Olosuhteet

- Yhteistyö Uimaliiton, alueen muiden seurojen ja yhteistyökumppaneiden kanssa

- Masters -toimintavastaava

 

Kari Åvist

Valmentaja

Juri Guljajev

Tarton yliopisto

- Urheilupsykologia ja valmennus

- Työnohjaus

- Valmentajien sisäinen kouluttaminen

 

 

 

 

Valmentaja

Minna Hiltunen

email: minna.hiltunen(at)uimaseura.fi

Taso I valmentajakoulutus (2015, Suomen Uimaliitto)

- Lajivalmennus

- Vesipallo

- Seuran vesipallotoiminnan kokonaisvaltainen kehittäminen yhdessä seuran valmentajien kanssa

 

Valmentaja

Kirsi Kaivola

- Lajivalmennus

- Lasten ja nuorten liikunta

 

Tomi Kuisma

email: tomi.kuisma(at)uimaseura.fi

- Lajivalmennus

- Urheilijoiden fysiikkavalmennus

- Testaus & analyysi

- Seuran räpyläuinnin valmennusvastaava

 

Valmentaja

Jouni Laakso

email: jouni.laakso(at)uimaseura.fi

puh: + 358 (0) 45 8581991

Valmentajan ammattitutkinto (Varalan urheiluopisto)

Taso III valmentajakoulutus (Suomen Uimaliitto)

Vastuualueet

- Lajivalmennus

- Rollo ikäluokkavastaava

 

Valmentaja

Mikael Laakso

puh: + 358 (0) 400 639778

Taso I valmentajakoulutus (Suomen Uimaliitto)

PT, Voimavalmennus (Trainer4You lisenssi)

Vastuualueet

- Lajivalmennus

- Urheilijoiden fysiikkavalmennus

- PreRollo ikäluokkavastaava

 

Valmentaja

Svetlana Nyman

email: svetlana.nyman(at)uimaseura.fi

puh: + 358 (0) 40 7283338

Valmentajan ammattitutkinto (2017, Pajulahti Sports Institute)

Taso III valmentajakoulutus (2014, Suomen Uimaliitto)

Liikunnan ammattitutkinto (2013, Pajulahti Sports Institute)

Suomen valmentajat jäsen

Vastuualueet

- Lajivalmennus

- SM-IKM ikäluokkavastaava

 

Valmentaja

Henna Salmi

email: henna.salmi(at)uimaseura.fi

Liikunnanohjaauksen perustutkinto  (Varalan Urheiluopisto)

Taso I valmentajakoulutus ( Suomen Uimaliitto)

Uimaopettaja (SUH)

Vastuualuet

- Lajivalmennus

- Rollo ikäluokkavastaava

 

Timo Valkonen

- Lajivalmennus (Masters)

- Vedenalainen kuvaus & analyysi

 

 

 

 

 

 

 

 

Juri Guljajev
Minna Hiltunen
Kirsi Kaivola
Jouni Laakso
Mikael Laakso
Svetlana Nyman
Henna Salmi